Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Podróżowanie samolotem z dziećmiChcesz wybrać się na rodzinny urlop jednak męczy Cię długa i męcząca podróż samochodem? W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem może okazać się lot samolotem, który jest znacznie krótszy i bardziej komfortowy niż podróż autem. Mamy więc zaplanowany rodzinny wyjazd, zarezerwowane bilety, opracowany pełny plan wycieczki, miejsce pobytu i.. dzieci, które są ważnym ?bagażem? podczas naszej podróży, o który trzeba bardzo dbać. 

Opieka nad dziećmi podczas lotu powinna być bardzo natężona. Mowa tu nie tylko o niemowlętach, ale również o starszych dzieciach. Jeśli chodzi o małe dzieci, należy zrobić wszystko, aby zapewnić komfort zarówno im, jak i pozostałym pasażerom. Najlepiej, jeśli dziecko na czas podróży po prostu zaśnie, jednak każdy wie, że nie zawsze jest to możliwe. W takich przypadkach, rodzic powinien tak zaopiekować się maluchem, aby nie płakało, było grzeczne i miało dobre samopoczucie.Ważne jest również bezpieczeństwo dziecka podczas lotu. Aby je zachować warto pamiętać o pewnych aspektach.

  • Najbezpieczniej jeśli dziecko podczas lotu przebywa w specjalnym foteliku, które jest przeznaczone do podróżowania samolotem i oznaczone odpowiednim atestem.
  • Przed podróżą należy zapoznać się dokładnie z zasadami korzystania z fotelika, ewentualnie wziąć je ze sobą.
  • Jeśli nie masz takiego fotelika, będziesz zmuszony do trzymania dziecka na kolanach (jeśli nie ma ono ukończonego drugiego roku życia). Każde linie samolotowe posiadają swój regulamin dotyczący zabezpieczenia dziecka, zwłaszcza podczas startu i lądowania maszyny. Jeśli udajemy się na wyjazd z dziećmi, należy koniecznie zapoznać się z regulaminem podróżowania na kilka dni przed lotem, aby móc się do tego odpowiednio przygotować.
  • Można również wykorzystać specjalne pasy lotnicze. Są one przeznaczone do umocowania dziecka w fotelu podczas lotu z uwzględnieniem układu anatomicznego.

Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Podróżowanie samolotem z dziećmi

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Podróżowanie samolotem z dziećmi

Pytania, jakie powinieneś sobie zadać przy zaciąganiu pożyczki osobistej

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej

Wpływ rodziców na młodego kierowcę


Tagi: w ciąży samolotem, ciąża podróż samolotem, latanie samolotem w ciąży, podróż samolotem z niemowlakiem, sennik jechać samochodem, objawy ciąźy, podróżowanie samolotem w ciąży, czy latanie samolotem jest bezpieczne


Nawigacja