Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Ubezpieczenia zdrowotne ? co robić kiedy idą w górę?Firmy ubezpieczeniowe są przedsiębiorstwami, które funkcjonują przede wszystkim dla własnego zysku, dlatego pierwsze co należy zrobić, to upewnić się, że firma jest dochodowa, gdyż wszelkie ewentualne problemy z niestabilnością ubezpieczyciela będą zapewne oznaczały wzrost składek lub inne problemy dla klientów. Niestety, w dzisiejszych czasach wielu ludzi nie jest w stanie płacić więcej za ubezpieczenie zdrowotne. Jeśli podobna sytuacja dotyczy ciebie, istnieje kilka kroków, które można podjąć, aby starać się zniwelować te problemy. 

Kiedy ubezpieczyciel informuje cię o zmiennie wysokości płatności ubezpieczenia zdrowotnego, zapytaj co jest tego powodem. Często podwyżki spowodowane są zmianą naszych nawyków zdrowotnych, a idąc w druga stronę, dokonywanie pozytywnych zmian jest szansą na zmniejszenie wysokości składek, potrzeba jednak do tego odpowiednich zaświadczeń lekarskich. Zły stan zdrowia należy rozumieć, jako zwiększenie zapotrzebowania na opiekę zdrowotną, a co za tym idzie, opłat.Czasem jednak musimy stawić czoła podwyżkom zupełnie niezależnym od naszego stanu zdrowia. W większości przypadków jest to spowodowane problemami finansowymi ubezpieczyciela lub chęcią zwiększenia zysku przez ubezpieczyciela. Pamiętaj, że nie ślubujesz wierności firmie ubezpieczeniowej i zawsze możesz zacząć poszukiwania bardziej opłacalnej oferty. Jeśli takową już znalazłeś, poinformuj o tym swoje towarzystwo ubezpieczeniowe. Powtarzanie się danej sytuacji może zmusić firmę do obniżek, w celu przyciągnięcia nowych klientów. 

Poszukiwania nowego ubezpieczyciela możesz zacząć także w chwili, gdy twoja firma odmawia podjęcia negocjacji. Prawda jest taka, że inne firmy zrobią wiele, abyś tylko stał się ich klientem. W celu znalezienia korzystnej oferty łatwo posłużyć się zasobami internetowymi lub zasięgnąć pomocy w specjalnie wyznaczonych do tego punktach pośredniczących.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Ubezpieczenia zdrowotne ? co robić kiedy idą w górę?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy jest mi potrzebne ubezpieczenie podróży?


Tagi: Ubezpieczenia zdrowotne ? co robić kiedy idą w górę?


Nawigacja