Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Porady, jak uniknąć błędów w przypadku zakupu ubezpieczenia zdrowotnego na długi okres czasu.Długoterminowa opieka zdrowotna podobnie, jak ubezpieczenia na życie, wykapowane w chwili obecnej mogą nam służyć przez długie lata. Co w takim razie ze zmianami jakie w przeciągu wielu lat mogą nastąpić na rynku i co jeśli drobny druczek, który przez zapomnienie pominęliśmy, ograniczy korzyści? Istnieje kilka kluczowych kwestii, o których warto pamiętać nabywając taką polisę. 


Niestety nic nie poradzimy na ogólne ceny panujące na rynku. Chodzi tu głównie o podstawowy cennik usług i opieki medycznej. Mogą się one delikatnie różnić w zależności od ubezpieczyciela, ale podstawowy filar cen i tak pozostaje niezmienny. 

Kto najlepiej zajmie się twoimi sprawami? Najpierw mądrze wybierz agenta. Bezstronni pośrednicy, tzn. nie podkupieni przez konkretną korporację dają więcej możliwości. Upewnij się, że agent ma doświadczenie w swoim fachu i posiada fachową wiedzę. Zapytaj, jak agent postrzega proces ubezpieczania się na długa metę, uwzględniając proces starzenia się. Wybierz plan, który zagwarantuje znane stawki składek teraz i w przyszłości, bez względu na przyszłościowe skoki inflacji na rynku. To główna zaleta długoterminowych ubezpieczeń. Prawdopodobnie analitycy przewidzieli wzrost inflacji i uwzględnili to w cenie składek. Nie mniej jednak, takie wyjście jest dużo bezpieczniejsze pod względem finansowym, niż częste negocjacje zmian warunków umowy.Nie zapomnij, co tak naprawdę znaczy ubezpieczenie ?długoterminowe?. Nawet, jeśli w danej chwili masz mniejsze potrzeby musisz przewidzieć, co przyniesie życie w kolejnych latach i w oparciu o to ustalić warunki ubezpieczenia. Uwzględnij historię zdrowia i planowanie rodziny i inne prawdopodobne możliwości. 

Dowiedz się, jak w szczegółach wygląda plan ubezpieczenia na dalsze lata i czy jakieś zmiany są przewidywane. Pamiętaj, że podpisanie umowy wiąże się ze zgodą na wszystko co jest zapisane nawet, jeśli okaże się, że po kilku latach pewne warunki przestaną cię satysfakcjonować. 

Warto poświecić też sporo uwagi wiarygodności firmy, z która chcemy nawiązać współprace. Jeśli mamy co do tego jakiekolwiek wątpliwości lub firma wydaje nam się niestabilna finansowo, lepiej pomyśleć o innym przedsiębiorstwie, gdyż każda niewypłacalność w przyszłości będzie się wiązała z naszymi stratami.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Porady, jak uniknąć błędów w przypadku zakupu ubezpieczenia zdrowotnego na długi okres czasu.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czym są inwestycje strukturyzowane?

Jak znaleźć korzystne ubezpieczenie w przystępnej cenie?

Mądre zakupy

Najtańsze ubezpieczenia auta

Sposoby na dobrą współpracę z Twoją kartą kredytową

Sztuka reklamacji

Twoja przyszłość finansowa


Tagi: zakupu ubezpieczenia


Nawigacja