Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Powody, dla których warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.Przeważający procent ubezpieczeń powszechnych pochodzi z tytułu ubezpieczenia w pracy. Zauważa się jednak coraz większą liczbę zainteresowanych ubezpieczeniami dodatkowymi, wykupywanymi poza pośrednictwem zakładu pracy. Po pierwsze, takie ubezpieczenie chroni nabywcę także w okresie bezrobocia. Po drugie, koszty są często konkurencyjne, a po trzecie, plany są bardziej zróżnicowane, niż oferty zawierane za pośrednictwem pracodawcy. 

Każda firma zatrudniająca kogoś w jakimkolwiek charakterze, zobowiązana jest ubezpieczyć owych pracowników odprowadzając składki na podstawowe ubezpieczenie zdrowotne. Nie wybiega ona w skutkach dalej poza pokrywanie kosztów leczenia w razie nieszczęśliwego wypadku w pracy, w drodze do niej i w drodze powrotnej. Firma daje też zazwyczaj możliwość zakupu dodatkowego ubezpieczenia wedle życzenia klienta z tym, że nie ma tu takiej dowolności, jak w przypadku indywidualnie wykupywanych polis zdrowotnych. Dlatego warto przeanalizować, czy bardziej opłaca się zakup ubezpieczenia za pośrednictwem firmy, nawet jeśli ofertę będzie obejmowała zniżka grupowa, czy bardziej opłaca się wyszukać ofertę samemu.W związku z kryzysem rynku finansowego, wiele rodzin znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Niektórzy stracili miejsca pracy. Dodatkowe ubezpieczenie zapewnia opiekę zdrowotną, nawet jeśli w danej chwili nie posiada się zatrudnienia. 

Nie jest wymysłem, że często plany ubezpieczeń zdrowotnych wykupywane za pośrednictwem zakładu pracy są tańsze, niż prywatnie wykupywane ubezpieczenia. Nie jest tak jednak zawsze. Wielu takich ofert ma bardzo porównywalne ceny, jednakże większą wagę należy przyłożyć do pokrycia, jakie świadczą polisy zakupywane prywatnie. Firmy ubezpieczeniowe są w stanie dostosować plan wedle potrzeb klienta i jego rodziny, a niestety pracodawcy ubezpieczając większość pracowników w firmie, nie dbają aż tak dobitnie o potrzeby jednostki. Wyszukując polisę na własna rękę, sam jesteś odpowiedzialny za podejmowane decyzje, ale dodatkowo masz lepszy dostęp do wszelkich związanych z umową informacji, przez cały okres jej życia.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Powody, dla których warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Czy pożyczka gotówkowa jest dla mnie?

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy znajomym i rodzinie?

Jak znaleźć ubezpieczenie zdrowotne w przystępnej cenie?

Kiedy używa się szybkich kredytów gotówkowych?


Tagi: ubezpieczenie zdrowotne, zdrowotne ubezpieczenie, ubezpieczenia zdrowotne, składki zdrowotne, zdrowotne składka, składka zdrowotna


Nawigacja