Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Krótkoterminowa polisa ubezpieczeniowa. Problemy zdrowotne i zasiłek dla bezrobotnych.W dzisiejszych czasach, często spotykamy problem, że główny żywiciel rodziny zostaje pozbawiony pracy. Chociaż istnieje zasiłek dla bezrobotnych, wielu ludzi zdaje sobie sprawę, że to i tak nie rozwiązuje problemu bezrobocia. Brak zatrudnienia dodatkowo przynosi inne poważne problemy. Ludzie nie tylko stracą źródło dochodu, ale także ubezpieczenie medyczne, z których korzystali prawdopodobnie wszyscy członkowie rodziny. Na szczęście istnieją tymczasowe opcje ubezpieczenia zdrowotnego, dostępne, pomocne w takich okolicznościach. 

Tymczasowe ubezpieczenie zdrowotne ma na celu wypełnienie luki pomiędzy ubezpieczeniem w tytułu starej a ubezpieczeniem z tytułu nowej pracy. Niestety bezrobotni nie zawsze szybko znajdują nową pracę. Wiele rodzin przydałoby się tymczasowe ubezpieczenie zdrowotne o wiele dłużej, ale w Polsce zasady są jasne ? sześć miesięcy i ani dnia dłużej i to jedynie pod warunkiem zarejestrowania się w Urzędzie Pracy, jako ?bezrobotny?. W przeciwnym wypadku lub po upływie sześciu miesięcy, pozostaje zakup jakiegoś krótkoterminowego ubezpieczenia zdrowotnego w przystępnej cenie. 

Każde ubezpieczenie zdrowotne powinno być więc wycenione na tyle nisko, aby ludzie byli w stanie płacić miesięczne składki co najmniej przez dziewięć miesięcy. W większości przypadków te rodziny nie posiadają wystarczającej ilości gotówki w swoich budżetach na pokrycie ubezpieczenia zdrowotnego przez dłuższy bezrobocia. Najnowsze badania wykazały, że przeciętny bezrobotny potrzebuje przynajmniej dziewięciu miesięcy na znalezienie nowej pracy.Niestety takie krótkoterminowe ubezpieczenie ma swoje wady, jak np. niewystarczający zasięg, ponieważ tańsze ubezpieczenie zdrowotne zapewnia słabszą ochronę. Bardzo często firmy ubezpieczeniowe, idąc na rękę, tworzą niestandardowe plany ubezpieczeń zdrowotnych, spełniające wymagania co do zakresu i budżetu danego klienta. 

Dodatkowo przy wykupywaniu tańszych polis należy zachować szczególną ostrożność. Ostatnio pojawiały się liczne korporacje ubezpieczeń zdrowotnych, które szybko upadały. Niestety statystyki pokazują, że w związku z proponowanymi przez te firmy tanimi ubezpieczeniami wiele ludzi dało się naciągnąć, co oczywiście równało się ze strata pieniędzy. Bezrobotni poszukujący krótkoterminowego ubezpieczenia w niskiej cenie są szczególnie narażeni na naciągaczy. 

Niedrogie krótkoterminowe ubezpieczenia zdrowotne to dobre rozwiązania na zabezpieczenie się przed poważniejszymi stratami finansowymi, jakie mogą wyniknąć wraz z poważnymi problemami zdrowotnymi, wymagającymi interwencji medycznej.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Krótkoterminowa polisa ubezpieczeniowa. Problemy zdrowotne i zasiłek dla bezrobotnych.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość


Tagi: Krótkoterminowa polisa ubezpieczeniowa. Problemy zdrowotne i zasiłek dla bezrobotnych.


Nawigacja