Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Jak sobie radzić z nieuzasadnionymi roszczeniami firm ubezpieczeniowych?



Jeśli masz problemy finansowe z ubezpieczeniem zdrowotnym, nie poddawaj się. Nie jesteś sam. W przeciągu minionych lat zanotowano setki przypadków, w których ludzie borykali się z najróżniejszymi problemami w tym dziale. Oczywiście istnieje prawdopodobieństwo, że w całej sprawie nie masz racji i jakiekolwiek twoje protesty i skargi nie są uzasadnione, ale jeśli jesteś przekonany o swojej racji, istnieje wiele instytucji, do których możesz się zwrócić o poradę oraz które pomogą Ci walczyć z doznaną nieprawością. 

Inną sprawą jest, że proces odwoływania się może być długi i frustrujący, a wielu ludzi nie ma czasu, ani cierpliwości do sądów, niezależnie od słuszności. Ludzie powinni być wytrawili i dochodzić swoich praw, choćby w celu udowodnienia, że przestępstwo nie popłaca i tym bardziej jeśli chodzi o duże pieniądze. Jeśli pierwsze odwołanie zostanie odrzucone, podejmij kolejną próbę. Badania wykazały, że ludzie, którzy odwołują się od decyzji zyskują z każdym odwołaniem większe szanse wygranej. Dlatego walcz do skutku, bez względu na to, jak długo. Wczytaj się w umowę: jakie świadczenia są, a jakie nie są wliczone w rodzaj umowy?



Pamiętaj, że druga strona też dobrze zna prawo, dlatego skontaktuj się z Ministerstwem Zdrowia lub inną instytucją, w której uda Ci się zasięgnąć wiedzy na temat państwach wymogów prawnych dotyczących świadczeń z ubezpieczeń zdrowotnych. Jak prawo zapatruje się na temat leczenia najróżniejszych chorób? 

Pamiętaj, że mamy do czynienia z biurokracją. Wszelkiego rodzaju świadczenia i działania muszą być udokumentowane. Tylko dokumentacja stanowi podstawę do wszczęcia działań odwołujących się od decyzji. Warto też zgromadzić nazwiska i kontakty osób powiązanych ze sprawą. 

Pamiętaj, żeby załatwiając wszystkie sprawy zachować spokój i opanowanie, a także, by być miłym. Wiele zależy od sposobu interakcji z ludźmi. Nie ma cudownego rozwiązania. Załatwianie tego typu spraw zawsze przypomina walkę psa z kotem, aż do uzyskania odpowiedzi. Zawsze przysługuje Ci prawo do kolejnego odwołania.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak sobie radzić z nieuzasadnionymi roszczeniami firm ubezpieczeniowych?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0



Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.


Tagi: nieuzasadnione roszczenia, nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online


Nawigacja