Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Problem związany z ubezpieczeniami zdrowotnymi.Wszystko wydaje się być w najlepszym porządku, uiszczasz wszystkie należne składki, aż tu nagle otrzymujesz informację, że twoje przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe nie pokryło kosztów leczenia, których się spodziewałeś. Co robić? 

Prawdopodobnie się zdenerwujesz, ale pamiętaj, że emocje nie pomogą w podjęciu odpowiednich kroków. Na początku należy starannie rozważyć, dlaczego ubezpieczeniowe nie uiściło kosztów leczenia i czy plan umowy owo leczenie obejmuje. 

Bardzo prawdopodobne jest, że zostałeś poddany leczeniu, którego nie obejmuje podstawowe ubezpieczenie. Jeśli tak się stało, w zasadzie nic nie możesz zrobić, jak tylko zapłacić rachunek. Jeśli jednak twoja polisa obejmuje takie leczenie, możesz dochodzić swoich praw. Zbierz wszystkie dokumenty ubezpieczenia i do dzieła. Następną rzeczą jest skontaktowanie się z firmą ubezpieczeniową. Możesz zadzwonić lub umówić się na spotkanie. Wyjaśnij problem i poproś o sprawdzenie dokumentacji. Bądź konkretny i stanowczy. Powiedz im, że w ramach umowy i w świetle prawa, firma powinna rachunek uregulować.Jeśli firma ubezpieczeniowa nadal odmawia zapłacenia rachunku niezgodnie z prawem, najlepiej będzie się skontaktować się z Departamentem Ubezpieczeń Zdrowotnych. 

Można oczywiście załatwić sprawę trochę inaczej, a mianowicie angażując w sprawę adwokata, ale należy pamiętać, że adwokat to dodatkowe niemałe koszta, więc wypada poważnie rozważyć tą ewentualność i potraktować ją jako ostateczność. 

Najgorsze co może się zdarzyć, to gdy Twoja firma ubezpieczeniowa odmawia wypłaty dużego rachunku, a następnie znika. Oznacza to, że jesteś ofiarą oszustwa. Możesz zgłosić oszustwo i zakupić nowe ubezpieczenie zdrowotne, przy czym firmy ubezpieczeniowe nie powinny traktować niezapłaconego rachunku, jako niewypłacalność Twojej osoby.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Problem związany z ubezpieczeniami zdrowotnymi.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy znajomym i rodzinie?

Dziecko a pieniądze

Jak działa ubezpieczenie stomatologiczne?

Jak uzyskać najlepsze oprocentowanie w pożyczce osobistej?

Jak znaleźć ubezpieczenie, kiedy stracisz pracę?

Karty kredytowe dla przedsiębiorstw

Kluczowe rozważania na temat ubezpieczeń zdrowotnych.

Kredyt gotówkowy rozwiązaniem Twoich problemów

Kredyt konsolidacyjny- czy to dobre rozwiązanie?

Kredyt osobisty- zakres działania


Tagi: ubezpieczenie zdrowotne, zdrowotne ubezpieczenie, ubezpieczenia zdrowotne, składki zdrowotne, zdrowotne składka, składka zdrowotna


Nawigacja