Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Problem nieuzasadnionych roszczeń w ubezpieczeniach zdrowotnych.W obecnych czasach, pacjent powinien być zawsze dobrze poinformowany, aby w razie choroby lub innego nieszczęśliwego wypadku, zdawać sobie sprawę z przysługujących mu, z posiadanych ubezpieczeń, praw i w razie problemów umieć sobie z nimi poradzić, a także umieć wybronić się z nieuzasadnionych roszczeń. Wreszcie, odmowa pokrycia kosztów jest ostatnią rzeczą, którą masz ochotę się martwić o środku kryzysu zdrowotnego. Niestety o takich sprawach słychać bardzo często. Na szczęście jednak, niektórzy twierdzą, iż podobnych problemów łatwo można uniknąć. 

Najprostszym i zarazem najważniejszym sposobem jest przestudiowanie informacji o firmie ubezpieczeniowej, a także szczegółów oferty ubezpieczenia, którym jesteśmy zainteresowani, by dowiedzieć się co umowa obejmuje, a czego nie. Zazwyczaj nie włączane są w umowę apteki.Pilnuj tego, by polisa była zawsze aktualna. Dodatkowo w ostatnich latach zmieniły się znacznie kryteria obciążania pacjentów. Nikt nie powiedział, że to koniec zmian, dlatego warto być zawsze na bieżąco w temacie. 
Statystyki ukazują kolejny problem, jakim mianowicie są występujące błędy wraz z nieuzasadnionymi roszczeniami, a procesy dochodzenia winy to kolejne koszty dla wszystkich. 
* Zapoznaj się z państwowymi prawami odnośnie podstawowych ubezpieczeń zdrowotnych, a także odgórnymi wytycznymi odnośnie ubezpieczeń w prywatnych przedsiębiorstwach ubezpieczeniowych. 
* Upewnij się, że towarzystwo ubezpieczeniowe i pogotowie ratunkowe są w kontakcie ze sobą, a wszystkie niezbędne dokumenty zostały przekazane z jednej instytucji do drugiej.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Problem nieuzasadnionych roszczeń w ubezpieczeniach zdrowotnych.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy znajomym i rodzinie?

Dziecko a pieniądze

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne w przystępnej cenie.

Jak działa ubezpieczenie stomatologiczne?

Jak sobie radzić z nieuzasadnionymi roszczeniami firm ubezpieczeniowych?

Jak uzyskać najlepsze oprocentowanie w pożyczce osobistej?

Jak uzyskać ubezpieczenie grupowe?

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne dla rodziny w przystępnej cenie?

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?


Tagi: ubezpieczenia na życie, ustawa o ubezpieczeniach, termin przedawnienia, przedawnienie roszczenia, ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, okres przedawnienia


Nawigacja