Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratąJeśli zależy Ci na tym, aby ubezpieczenie samochodowe nie obciążało znacznie Twojego portfela, jest to artykuł dla Ciebie. Nie zawsze, jest to proste i zwykle zanim uzyskamy zamierzony efekt musimy się trochę nabiegać, jednak da się to zrobić. Poniżej znajdziesz 8 sposobów, na to, jak otrzymać tanie ubezpieczenie samochodowe.

Na cenę ubezpieczenia wpływa wiele czynników. Zawsze przed kupnem nowego samochodu, należy zapoznać się z obecnymi cenami ubezpieczeń. Niewątpliwie, cena ubezpieczenia zależna jest od rodzaju i klasy samochodu. Auta nowe, luksusowe, sportowe lub takie, które posiadają drogie lub ciężko dostępne części wiążą się z wysokimi składkami ubezpieczenia. Przed zakupem zatem, zawsze powinniśmy się zastanowić czy faktycznie jest nam potrzebne takie, a nie inne auto i wziąć pod uwagę koszty ubezpieczenia, które mogą być wysokie. Samochody starsze oraz nieco uboższe technologicznie, zwykle nie są objęte wysoką składką ubezpieczeniową.

  • Przed dokonaniem wyboru konkretnego ubezpieczenia, zapoznaj się z co najmniej trzema innymi ofertami z różnych firm ubezpieczeniowych. Czytaj propozycje ze stron internetowych, dzwoń na infolinię, odkrywaj wiele źródeł. Może się bowiem okazać, że w innej firmie otrzymasz to samo, albo i więcej niż w poprzedniej, często, za niższą cenę. Oczywiście nie powinniśmy się kierować wyłącznie ceną. Należy patrzeć, czy oferowane usługi są korzystne i odpowiadają naszym oczekiwaniom. Poznaj również opinie innych klientów danej firmy ubezpieczeniowej. Poradź się także swoich bliskich, którzy dłużej korzystają z takich usług.

   • Niektóre firmy ubezpieczeniowe obniżają cenę ubezpieczenia kierowcom bezwypadkowym, jeżdżącym bezpiecznie, niesprawiającym problemów na drodze. Klient proszony jest o przedstawienie swojej historii jazdy samochodem, na podstawie której, wyliczane jest korzystne ubezpieczenie.
  • Jeśli samochód, który chcemy ubezpieczyć ma już swoje lata i jego wartość znacznie spadła, możemy podać to, jako argument do obniżenia ceny ubezpieczenia, pamiętając jednak, żeby oferta była dla nas korzystna. Często bowiem jest tak, że ubezpieczenie jest bardzo wysokie w stosunku do posiadanego samochodu, co nie pokrywa się z rzeczywistością. 
  • Należy pozbyć się zbędnych opłat ubezpieczeniowych za samochód, które często wchodzą w zasięg innych ubezpieczeń (mieszkaniowe, zdrowotne, na życie). Wtedy na pewno zauważalna będzie różnica w opłacanych składkach.
  • Niektóre firmy ubezpieczeniowe dają rabaty klientom, którzy kupują samochód od ich klientów lub tym, którzy zachęcają do ubezpieczania się w danej firmie znajomych i rodzinę. Przed wybraniem konkretnej oferty zawsze warto zapytać konsultanta o możliwe, ewentualne obniżki.
  • Wiele firm, proponuje oferty ubezpieczeniowe dla grup pracowniczych z tych samych przedsiębiorstw, organizacji zawodowych czy też absolwentów różnych placówek. W takich przypadkach ubezpieczenie jest grupowe, a jego koszty są bardzo małe. Jeśli, więc należysz do jakiej grupy pracowników zaproponuj takie rozwiązanie, które dla wszystkich będzie korzystniejsze.
  • Zawsze należy pytać pracowników firm ubezpieczeniowych o różne zniżki i rabaty. Jest ich bardzo dużo, dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż uzyskamy chociaż jedną obniżkę.

 


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy złe raporty kredytowe obniżają szansę zatrudnienia?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dowiedz się, jak wyjść z zadłużeń na kartach kredytowych

Jak w szybki i prosty sposób wyjść z długów na karcie kredytowej?

Kilka sposobów na niskie składki na ubezpieczenie samochodu

Kilka sposobów na to, jak obniżyć koszty ubezpieczenia zdrowotnego.

Kluczem do oszczędności w ubezpieczeniach samochodu jest rozsądna jazda

Kupuj tylko to czego potrzebujesz


Tagi: ubezpieczenia, ubezpieczenie, pko sa, kredyty, warta, kredyty hipoteczne, raty, kalkulator kredytowy, ubezpieczenie zdrowotne


Nawigacja