Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioKalkulatory OC (polis odpowiedzialności cywilnej)Wraz z upowszechnieniem się Internetu sprzedaż ubezpieczeń przestała się odbywać wyłącznie w siedzibach towarzystw, ale przeniosła się do sieci. Firmy ubezpieczeniowe wychodząc naprzeciw klientom stworzyły swoje witryny internetowe. Na wielu stronach dotyczących ubezpieczeń OC i AC można odnaleźć narzędzia pozwalające użytkownikom na wyliczenie prawdopodobnej składki ubezpieczeniowej swojego samochodu. Owymi narzędziami są mniej lub bardziej skomplikowane, wielostopniowe formularze składające się na kalkulatory ubezpieczenia OC. Aby wyliczyć składkę na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej należy wpisać w odpowiednie pola poprawne dane z dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego pojazdu. Mechanizm kalkulatora na tej podstawie wyliczy wysokość składki, jaką będzie musiał uiścić właściciel pojazdu w ramach obowiązkowego ubezpieczenia OC. Za pośrednictwem Internetu, od razu po wyliczeniu składki ubezpieczeniowej, zwykle z poziomu kalkulatora, można złożyć wniosek kontaktowy. Dzięki niemu konsultant z danej firmy ubezpieczeniowej będzie mógł skontaktować się z potencjalnym klientem. Warto nadmienić, ze nasz formularz kontaktowy zawsze trafia bezpośrednio do konkretnego przedstawiciela Towarzystwa Ubezpieczeniowego, a nie do pośrednika ubezpieczeniowego, który zwykle nalicza swoje prowizje. 

Kalkulatory OC dają możliwość kupna ubezpieczenia w trybie online po dokonaniu niezbędnej kalkulacji. Niestety, ale wadą kalkulatorów OC jest to, że są mniej precyzyjne od wniosków kontaktowych, w których składkę na ubezpieczenie wylicza pracownik firmy ubezpieczeniowej. W kalkulatorach zwykle występują problemy z wyliczeniem składki dla samochodów ciężarowych, czy też maszyn rolniczych, które objęte są obowiązkiem ubezpieczenia OC. Natomiast w formularzach kontaktowych nie może być mowy o jakichkolwiek problemach czy pomyłkach. Warto podkreślić, że wspominane formularze to nic innego, jak wyrażenie chęci kontaktu z przedstawicielem ubezpieczalni, który wyliczy nam składkę indywidualnie, biorąc pod uwagę nasze unikalne potrzeby. Kalkulatory OC w naturalny sposób wymuszają na użytkowniku, czyli na potencjalnym kliencie zakładu ubezpieczeniowego, zaangażowanie. Musi on bowiem wypisać do formularza szereg informacji, takich jak pojemność silnika, marka i model samochodu, rodzaj wyposażenia, adres zamieszkania, zameldowania właściciela pojazdu, adres zarejestrowania pojazdu mechanicznego, wiek kierowcy, czas posiadania pojazdu, czas posiadania prawa jazdy, wiek auta, zniżki i ewentualne zwyżki przypisane kierowcy, przebieg polisy ubezpieczeniowej oraz pozostałe dane, takie jak na przykład forma własności auta i liczbę właścicieli. Kalkulatory niejednokrotnie nie uwzględniają wszystkich informacji o kierowcy czy pojeździe, które mogą być istotne dla wyliczenia wysokości składki ubezpieczeniowej OC. 

Dużą korzyścią, jaką uzyskujemy przy wyliczaniu składki przez Internet, jest to, że jej cenę poznajemy od ręki. Nie musimy czekać na wyliczenia przedstawiciela towarzystwa ubezpieczającego. Należy jednak pamiętać o tym, że wyliczona przez kalkulator OC składka i tak jest potwierdzana telefonicznie przed zawarciem polisy OC, dlatego mogą wystąpić niewielkie korekty w cenie. Taka sytuacja jest najbardziej prawdopodobna wówczas, kiedy kalkulator jest mało skomplikowany i wylicza składkę na podstawie niepełnych informacji. 

Zakup ubezpieczenia OC przez Internet jest łatwy i oszczędza nasz cenny czas. By wykupić ubezpieczenie pojazdu mechanicznego nie musimy nawet wychodzić z domu, a dodatkowo możemy zyskać atrakcyjne zniżki. Można przypuszczać, ze w przyszłości ta forma zakupu ubezpieczeń, nie tylko odpowiedzialności cywilnej, stanie się bardziej popularna niż w chwili obecnej.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Kalkulatory OC (polis odpowiedzialności cywilnej)

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy znajomym i rodzinie?

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne.

Jakie są zalety zakupu ubezpieczenia zdrowotnego przez internet?

Kalkulatory OC (polis odpowiedzialności cywilnej)

Kluczem do oszczędności w ubezpieczeniach samochodu jest rozsądna jazda

Kluczowe rozważania na temat ubezpieczeń zdrowotnych.

Kredyt osobisty- zakres działania

Krótkoterminowa polisa ubezpieczeniowa. Problemy zdrowotne i zasiłek dla bezrobotnych.

Najczęściej notowane oszustwa i ubezpieczeniach

Oszczędność pieniędzy dzięki ubezpieczaniu samochodu online

Po co nabywać długoterminowe ubezpieczenia zdrowotne?

Porównanie firm ubezpieczeniowych

Powinniśmy być świadomi różnorodności ofert.

Powody, dla których warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.


Tagi: oc, kalkulator, generali, mtu, ubezpieczenia, ubezpieczenie, hestia, warta, składki, uniqa, umowa o kupno samochodu, emerytura, compensa, oc online


Nawigacja