Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioUbezpieczenia GAPJeśli szukasz nowego samochodu, zwykle zastanawiasz się nad jedną najważniejszą kwestią- ile będzie kosztować kredyt na ten cel. Jednak myśląc o pożyczce trzeba również brać pod uwagę inne zagadnienia. Przede wszystkim należy zastanowić się nad oprocentowaniem kredytu samochodowego, zastanowić się nad wysokością składek ubezpieczeniowych oraz nad kosztami tzw. ubezpieczenia GAP.

Co to jest ubezpieczenie GAP?
Ubezpieczenie GAP to gwarantowane zabezpieczenie auta. Polega ono na pokryciu różnicy między wysokością odszkodowania z ubezpieczenia a pozostałym zobowiązaniem kredytowym w ramach pożyczki samochodowej. GAP jest przydatne, gdyż pozwala wypełnić luki między tym co musisz oddać za pojazd i tym co zwraca Ci firma ubezpieczeniowa.Czy ubezpieczenie GAP jest niezbędne?
Odpowiedź na to pytanie jest zależna od Twojej sytuacji. Przykładowo jeśli kupujesz stary samochód o niższej wartości niż nowe auto, raczej nie będziesz potrzebował ubezpieczenia GAP, gdyż najzwyczajniej nie przyniesie Ci ono żadnych korzyści. Z drugiej strony jeśli kupisz nowe auto, które z czasem będzie traciło na swojej pierwotnej wartości, powinieneś wykupić ubezpieczenie GAP.

Gdzie szukać ubezpieczenia GAP?
Ogólnie rzecz biorąc, możliwość wykupienia ubezpieczenia GAP pojawia się w momencie zaciągania kredytu. Jeśli pożyczasz pieniądze bezpośrednio u dilera samochodowego, prawdopodobnie możliwość ubezpieczenia otrzymasz właśnie u niego. Gdy natomiast zaciągasz pożyczkę w banku jednocześnie możesz tam wykupić ubezpieczenie. Warto tu zwrócić uwagę na to, że ubezpieczenie GAP będzie o wiele droższe w firmie dilerskiej. Cena takiego ubezpieczenia może być nawet do dwóch razy większa niż przy wykupieniu go w banku. Jest to więc kolejny powód, aby starać się o kredyt na samochód za pośrednictwem banku.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Ubezpieczenia GAP

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Czy jest mi potrzebne ubezpieczenie podróży?

Czy każdy powinien ubezpieczyć swoje życie?

Czy ubezpieczenie podróży jest przydatne?

Darmowego ubezpieczenie samochodu

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne.

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne w przystępnej cenie.

Inwestycje - potencjalne zyski i ryzyko

Jak działa ubezpieczenie stomatologiczne?

Jak porównywać oferty ubezpieczeniowe samochodu?

Jak turyści mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym?


Tagi: Ubezpieczenie GAP, ubezpieczenia gap


Nawigacja