Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioPorównanie firm ubezpieczeniowychW Polsce funkcjonuje co najmniej kilkanaście topowych firm ubezpieczeniowych, które oferują między innymi ubezpieczenia komunikacyjne OC. Jednymi z najbardziej popularnych są takie firmy, jak PZU, PTU, HDI Asekuracja, Generali, Samopomoc i Warta, choć nie są one jedyne w Polsce. Przy wyborze towarzystwa, w którym chcemy wykupić polisę nie należy postępować pochopnie. Powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na samą cenę składki OC, ale także na dodatkowe profity, oferowane nam przez towarzystwo. Często firmy ubezpieczeniowe oferują korzystne dla klienta pakiety OC i AC, które chronią pojazd i jego właściciela w sposób wszechstronny. 

W zakupie polisy ubezpieczenia OC nie musimy kierować się warunkami ubezpieczenia, ponieważ są one odgórnie narzucone przez ustawodawcę i są jednakowe dla wszystkich klientów poszczególnych towarzystw. To powoduje, że przy wyborze firmy ubezpieczeniowej powinniśmy kierować się po prostu ceną polisy OC, która może być różna w zależności od tego, u kogo kupujemy obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów mechanicznych. Należy podkreślić fakt, że każdy zakład ubezpieczeniowy indywidualnie określa ceny polis, biorąc pod uwagę różne rodzaje pojazdów, grup kierowców oraz nawet regionów kraju. Z tego też względu naprawdę warto jest porównać propozycje cenowej co najmniej kilkunastu ubezpieczycieli przed dokonaniem wyboru najlepsze opcji ubezpieczenia OC. Dzisiaj porównanie różnych ofert firm ubezpieczeniowych w zakresie polis OC jest dużo prostsze niż kiedyś, dzięki porównywarkom internetowym. Dzięki nim można także zamówić ubezpieczenie bezpośrednio przez Internet lub telefon. Taka opcja ubezpieczenia pojazdu to właściwie ubezpieczenia Direct, które znacząco ułatwiają życie kierowcom. Dokonanie porównania jest konieczne, ponieważ różnice w wysokości składki na ubezpieczenie OC mogą wynieść nawet do 50%. To spora suma, dlatego też zasadne staje się wyszukanie najbardziej odpowiedniej opcji ubezpieczenia komunikacyjnego. Bywa, że jeden kierowca w danej firmie ubezpieczeniowej znajdzie najtańszą dla siebie składkę na ubezpieczenie OC, a dla drugiego inny zakład będzie miał korzystniejszą ofertę. Od czego więc zależy wysokość składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla pojazdów mechanicznych? Otóż, pierwszym czynnikiem jest miejsce zamieszkania. Duże miasta uważane są za zdecydowanie bardziej niebezpieczne niż mniejsze, ponieważ w dużym natężeniu ruchu drogowego prawdopodobieństwo kolizji jest większe. Głównie ze względu na to stawka OC np. w Warszawie będzie wyższa niż w Opolu. W niektórych firmach ubezpieczeniowych różnica wysokości składki OC dla mieszkańca małego i dużego miasta wynosi od 100 do nawet 700 zł. 

Wiek i typ samochodu też jest istotny przy wyliczaniu składki OC. Nowe samochody, lub takie które eksploatuje się tylko przez kilka lat, z reguły towarzystwa ubezpieczeniowe uznają za bezpieczne. W Link4 posiadacze takich aut mogą liczyć na zniżki, podobnie jest w Generali. Zwyżka przy wyliczaniu składki OC może dotyczyć niektórych marek samochodów. Generali podnosi wysokość składki OC przy takich samochodach jak BMW, Mitsubishi, a obniża przy Citroenie, Fiacie, Fordzie czy Renault. PZU czyni podobnie. Inne marki, klasy bezpieczeństwa pojazdu i jego rok produkcji powodują znaczne różnice w cenach. Właściciel 10-letniego Fiata Punto zapłaci w Ergo Hestii o 100 zł mniej niż właściciel 2-letniej Hondy Civic. Jeśli kierowcy ci opłacaliby OC w Liberty Direct, różnica sięgnie prawie 1000 zł, w Warcie około 300 zł, a w PZU 250 zł. Już tu widać ogromne różnice w cenie tego samego zdawałoby się ubezpieczenia. 

Pomiędzy dochodzeniem odszkodowania z tytułu ubezpieczenia OC niekiedy występują różnice, które dotyczą najczęściej czasu, jaki ma towarzystwo na usunięcie szkody poniesionej przez poszkodowanego w wypadku. Zwykle nie ma większych problemów z pokryciem przez ubezpieczyciela kosztów naprawy uszkodzonego samochodu, chyba że koszt owej naprawy przekracza określony pułap. Wówczas za naprawę musi zapłacić sprawca wypadku.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Porównanie firm ubezpieczeniowych

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Darmowego ubezpieczenie samochodu

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Indywidualne ubezpieczenia zdrowotne w przystępnej cenie.

Internetowa lojalność firm pożyczkowych

Jak osiągnąć wysoki poziom sprzedaży internetowej

Jak pomóc sobie w poszukiwaniach odpowiedniego ubezpieczenia zdrowotnego?

Jak uzyskać ubezpieczenie grupowe?

Jak wybrać ubezpieczenie zdrowotne?

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym?


Tagi: oc, ubezpieczenia, ubezpieczenie, hestia, warta, uniqa, ubezpieczeń, ubezpieczenie zdrowotne, compensa, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie oc, ubezpieczenia oc, ubezpieczenia, ubezpieczenia , ubezpieczenie , ubezpieczenie na życie


Nawigacja