Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioOdpowiednie ubezpieczenia dla motocyklaUbezpieczenie motocykla jest tak samo niezbędne jak ubezpieczenie samochodu. Motocykliści tym samym chronią również siebie, gdyż zwykle w skład ubezpieczenia motocykla wchodzi ubezpieczenie kierowcy. Wysokość opłat za takie ubezpieczenie zależna jest od różnych czynników, które dobrze poznać przed dokonaniem zakupu motocykla. Ma to znaczenie, gdyż zwykle, rodzaj motocykla znacznie wpływa na koszty ubezpieczenia. Im droższy motor, tym większa opłata miesięczna, dlatego zapoznając się wcześniej z ofertą ubezpieczycieli, można tego uniknąć. Tak naprawdę, wiele czynników jest wspólnych dla ubezpieczenia samochodu i motocykla. Prócz standardu pojazdu, jest ważny tutaj wiek kierowcy. Im młodszy, tym większe ryzyko spowodowania wypadku oraz jednocześnie wyższa stawka ubezpieczenia. 

Stawki ubezpieczeń dla motocyklistów są również wyższe z tego względu, iż bierze się tutaj pod uwagę również kierowcę, który podczas wypadku może doznać wielu poważnych obrażeń cielesnych. Z tego względu, mimo wysokich opłat, kierowca ma pewność, że jest dobrze chroniony. Składka może być niższa, jeśli przykładowo w tej samej firmie dany klient ma ubezpieczony jeszcze samochód. Oprócz tego, stawka maleje gdy klient zaznaczy z góry, że motocyklem porusza się tylko od czasu do czasu, dla rekreacji, a jego codziennym środkiem transportu jest np. samochód. 

Analogicznie stawka wzrasta w momencie, gdy z motocykla korzysta się codziennie lub gdy narażony jest na parkowanie w miejscach odkrytych, gdzie może zostać skradziony. Motocykle przez zakłady ubezpieczeniowe uznawane są za pojazdy luksusowe, co powoduje, że ceny ich ubezpieczenia zawsze są wyższe niż jest to w przypadku samochodów. Wiąże się to z ewentualnymi kosztami części i naprawy.
Kupując motocykl należy dobrze się zastanowić czy stać nas na jego utrzymanie, którym również jest ubezpieczenie.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
1/5, ocen: 1

Odpowiednie ubezpieczenia dla motocykla

Ocena: 20 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.


Tagi: ubezpieczenie motocykla, ubezpieczenie motoru, ubezpieczenie motocykla kalkulator, ubezpieczenie motoru kalkulator, ubezpieczenie motocykla , ubezpieczenie motocykla, ile kosztuje ubezpieczenie motoru, ile kosztuje ubezpieczenie motocykla


Nawigacja