Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioPolicja zatrzymała mnie bez ważnego ubezpieczenia samochodowego. Co dalej?Każdy kierowca zawsze powinien posiadać przy sobie dowód opłaconego i ważnego ubezpieczenia samochodowego, które okazuje się policjantowi podczas ewentualnego zatrzymania czy też po spowodowaniu wypadku. Nieopłacone ubezpieczenie traci swoją ważność i nie świadczy o tym, że samochód jest w jakikolwiek sposób ubezpieczony. Niestety często zdarza się tak, iż kierowcy z różnych powodów nie płacą składki. W takiej sytuacji, gdy zostaną zatrzymani przez policję, mogą mieć z tego tytułu pewne nieprzyjemności. W Polsce każdy jest bowiem zobowiązany do posiadania dowodu ważnego ubezpieczenia samochodowego. Jeśli policjant nie uzyska od kierowcy takiego poświadczenia, jest bardzo duże prawdopodobieństwo otrzymania przez użytkownika pojazdu, mandatu. 

Zwykle są to wysokie mandaty, dotkliwe dla kierowców. Po wyznaczonym czasie konieczne jest opłacenie mandatu, chociaż prawo wskazuje na możliwość odwołania się od decyzji policji w sądzie. Można to zrobić w sytuacji, gdy nie zgadzamy się z nią z konkretnych powodów lub też mamy dowody na to, że została podjęta pochopnie. W zależności od decyzji sądu, mandat zostaje umorzony lub wręcz przeciwnie, kierowca zostaje ponaglony do zapłaty. Zwykle prócz mandatu pieniężnego, za to przewinienie przewiduje się przyznanie punktów karnych. Ich liczba w głównej mierze zależy od decyzji policjanta. Również mogą one zostać umorzone przez sąd, bądź pozostawione na koncie kierowcy przez okres 12- stu miesięcy, po których zostają usunięte, z zaznaczeniem, że przez ten czas, kierowca nie otrzyma kolejnych. 

Jeśli dużo podróżujesz na publicznych trasach, nie zapomnij zabrać ze sobą ubezpieczenia samochodu, gdyż jego brak, może sprowadzić na Ciebie spore kłopoty, gdy przypadkiem zostaniesz poddany kontroli przez policję. Ubezpieczenie samochodu, to ważny dokument, który jak prawo jazdy i dowód osobisty, należy mieć zawsze przy sobie, szczególnie gdy prowadzi się samochód.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Policja zatrzymała mnie bez ważnego ubezpieczenia samochodowego. Co dalej?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?


Tagi: ac, oc, wiadomości, policja


Nawigacja