Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioSposoby na obniżenie składek ubezpieczeniowych dla młodych kierowcówDla ubezpieczycieli, młodzi kierowcy są klientami dość ryzykownymi, dlatego też najczęściej kwoty ich składek ubezpieczeniowych za samochód są wyższe niż w przypadku starszych kierowców. Na młodych są bowiem nakładane opłaty dodatkowe, które dla firm ubezpieczeniowych stanowią podstawę przyznania ubezpieczenia. Dla młodego kierowcy jednak, takie kwoty są zwykle zbyt wysokie i nie zachęcają do ubezpieczenia czy też zakupu auta. Co więcej, gdy kierowca powoduje częste zagrożenia na drodze, o których zakład ubezpieczeniowy jest informowany, kwota ubezpieczenia może nawet wzrastać, co jest jeszcze bardziej frustrujące. Wszystko wiąże się z tym, że ryzyko spowodowania wypadku nie dla wszystkich jest jednakowe. Wiadomo, że młody, niedoświadczony kierowca będzie zaliczany do grupy większego ryzyka.

To właśnie w większej mierze decyduje o cenie ubezpieczenia. Ponadto, kolejny ważny element to rodzaj samochodu, jakim kierowca się porusza. Im droższy samochód, tym wyższa opłata ubezpieczenia. Dlatego młodym kierowcom proponuje się na początku nieduże, ekonomiczne auta. Znaczenie ma także miejsce zamieszkania, a nawet, co ciekawe? kolor samochodu. Podsumowując więc, wysokość opłaty ubezpieczeniowej zależy od oceny ryzyka związanego z danym kierowcą. Czemu jednak, podejrzenia padają głównie na grupę młodych kierowców? Dzieje się tak dlatego, iż ponad 20% wypadków rocznie, spowodowanych jest w wyniku prowadzenia samochodu przez niedoświadczonego kierowcę. Jakie są zatem sposoby, aby składki ubezpieczeniowe dla młodych były niższe?

Otóż, najlepszym sposobem jest przede wszystkim porównanie ofert ubezpieczeń proponowanych przez różne firmy. Dzięki temu, możliwe jest wyszukanie najtańszego i najbardziej korzystnego dla nas ubezpieczenia. Ponadto, wiele firm ubezpieczeniowych proponuje młodym kierowcom uczestnictwo w kursach bezpiecznej jazdy, które uczą jak radzić sobie w trudnych sytuacjach na drodze i jednocześnie sprawiają, iż kierowca staje się dla zakładu ubezpieczeniowego bardziej poważną i wiarygodną osobą. Dzięki temu kwota ubezpieczenia może znacznie się obniżyć. 

Korzystając z wyżej wymienionych sposobów, nawet młody kierowca może zaoszczędzić sporo na ubezpieczeniu samochodowym.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Sposoby na obniżenie składek ubezpieczeniowych dla młodych kierowców

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.


Tagi: ubezpieczenie, ubezpieczenie zdrowotne, zdrowotne ubezpieczenie, ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, ubezpieczenie oc, oc ubezpieczenie, ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie


Nawigacja