Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          SalutioNajczęściej notowane oszustwa i ubezpieczeniachW obecnych trudnych czasach wielu z nas musi wkładać wiele wysiłku w zdobywanie pieniędzy, które potem musi wyłożyć na ubezpieczenie swojego pojazdu. Niestety, nadal spotykamy na świecie ludzi, którzy się z tym nie liczą i dopuszczają się oszustw, by wzbogacić się naszym kosztem. Tak bywa też w dziale ubezpieczeń, nie tylko ze strony przedsiębiorstw ubezpieczeniowych. Firmy ubezpieczeniowe prowadzą raporty wpłat i operacji, jakie zostały wykonane każdego dnia, po to, aby zmniejszyć ryzyko przestępstw i zwiększyć bezpieczeństwo współpracy z klientami. Sprawami oszustw, zajmują się też specjalne jednostki z, i z poza firmy.

Oto najczęstsze przypadki oszustw: 

  • Brak zapasowego zestawu kluczy. Może się bowiem okazać, że dzięki temu zestawowi kluczy upozorowałeś kradzież własnego samochodu, celem wyłudzenia odszkodowania. 
  • Obwinianie wandali za powodowanie szkód w Twoim samochodzie, jak np. wycieki paliwa. Są jednak specjalne symulacje komputerowe i inne sposoby mające na celu zbadanie wiarygodności tych posądzeń.
  • Niektórzy lekarze mogą być na tyle mili, by wystawiać stosowne zaświadczenia, nawet gdy nie jest już potrzebne, przy drobnym wynagrodzeniu oczywiście, które jednak i tak zwrócić by się mogło oszustowi po wypłaceniu przez firmę ubezpieczeniową odszkodowania. Dlatego też przedsiębiorstwa ubezpieczeniowe zatrudniają specjalne jednostki dochodzące zgodności takich zaświadczeń ze zdrowiem ?pacjenta? i śledzą poczynania lekarzy. 


 

  • Często spotykane jest oczywiście zwykłe obarczanie winą drugiej strony biorącej udział w zdarzeniu. Jeśli twierdzisz, że to Ty jesteś poszkodowany, sprzecznie z opinią drugiej strony, zajmą się Tobą badacze firmy ubezpieczeniowej i przeanalizują wszystkie detale wypadku, dlatego lepiej mówić prawdę, bo jeśli Twoje kłamstwo wyjdzie na jaw, zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności karnej. 
  • Podobny i częsty problem stanowią fałszywi świadkowie. Pamiętaj, że raporty z wypadków są dokładnie analizowane i przyglądają się im bardzo dokładnie różni badacze. Nie trudno o to, by i tu oszustwo szybko wyszło na jaw. 
  • Często oszuści próbują, pod miano wypadku podlegającemu pod ubezpieczenie, podciągnąć inne uszkodzenia samochodu, nie mające kompletnie związku z jego objętymi punktami. Chcą, by firmy ubezpieczeniowe pokrywały za nich koszty napraw. Cóż, nie tak szybko, bo dopiero dokładna analiza owych szkód pozwoli badaczom stwierdzić, czy są to szkody związane z kolizją, czy nie.
  • Niektórzy śmiałkowie próbują też negocjować ceny z warsztatami samochodowymi, by podawać do raportów nieprawdziwe ceny i tym samym zyskiwać kosztem ubezpieczyciela. I tu gorzkie rozczarowanie. ponieważ firmy ubezpieczeniowe doskonale się orientują ile warte są poszczególne naprawy i nie da się ich tak łatwo zwieść.

 


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Najczęściej notowane oszustwa i ubezpieczeniach

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dlaczego powinniśmy chronić się przed działaniem dilerów samochodowych?

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Jak szybko pozbyć się długu?

Jak wygląda sprawa tanich ubezpieczeń zdrowotnych.

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym?

Jak znaleźć ubezpieczenie zdrowotne w przystępnej cenie?

Jaka jest najlepsza droga do zakupu samochodu?

Kilka sposobów na niskie składki na ubezpieczenie samochodu

Kluczem do oszczędności w ubezpieczeniach samochodu jest rozsądna jazda

Kredyt konsolidacyjny- czy to dobre rozwiązanie?


Tagi: ubezpieczenie życia, ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia samochodów, ubezpieczenie samochodów


Nawigacja