Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?Niektórzy ludzie, aby zaoszczędzić pieniądze uciekają się do dość śmiesznych i oryginalnych środków. Są one zabawne, gdyż zwykle dotyczą podstawowych czynności, które każdy człowiek wykonuje codziennie. Jest to bardzo niedojrzałe podejście do sprawy, dlatego chcemy o tym powiedzieć i wymienić kilka najbardziej absurdalnych sposobów na oszczędzanie. Tylko pamiętajcie! Nie róbcie tego w domu ;)

1. ?Nie będę brał prysznica, ani się kąpał.? Niektórzy uważają, że jeśli przestaną się kąpać lub brać prysznic to zaoszczędzą. Fakt, zużycie wody jest wtedy mniejsze i pozwala zaoszczędzić na rachunkach, jednak czy faktycznie jest to takie dobre rozwiązanie? Cóż, jeśli żyjemy wśród ludzi, lepiej nie oszczędzać w ten sposób, gdyż może to źle wpłyną na relacje międzyludzkie.

2. ?Nie będę się golił?. Takie rozwiązanie również brzmi dość śmiesznie. Faktem jest, że pozwala dużo zaoszczędzić na zakupie maszynek i kremów do golenia, jednak czy faktycznie jest takie korzystne? Jeśli komuś pasuje zarost to może być to bardzo dobry sposób na oszczędzanie. W innym przypadku jest to śmieszne i dość głupie.3. Życie bez klimatyzacji i ogrzewania. Jest to raczej ciężkie rozwiązanie, zwłaszcza zimą. Fakt- można bardzo dużo zaoszczędzić, ale zimę spędzi się wtedy pod kocem i w kurtce. Mimo korzyści płynących z tego rozwiązania nie polecamy go. Może to bowiem znacznie wpłynąć na nasz stan zdrowia. Jeśli jednak jesteśmy bardzo zdeterminowani i odpowiadamy wyłącznie za siebie możemy spróbować. Innym zaleca się raczej otwarcie konta oszczędnościowego.

Mimo, iż wyżej wymienione przykłady są zabawne, pokazują do jak skrajnych środków są skłonni uciec się ludzie, którzy chcą zaoszczędzić. Niestety, choćbyśmy oszczędzali nawet na jedzeniu, życia nie da się przewidzieć i zawsze może pojawić się sytuacja, w której będziemy musieli wydać jednorazowo całe nasze oszczędności.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
3/5, ocen: 4

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 4Zobacz również:

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Czy ubezpieczenie podróży jest przydatne?

Darmowego ubezpieczenie samochodu

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dowiedz się, jak wyjść z zadłużeń na kartach kredytowych

Dwa sposoby, aby zaoszczędzić na kredycie mieszkaniowym

Dziecko a pieniądze

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?


Tagi: oszczędności energii, powszechna kasa oszczędności, kalkulator oszczędności, oprocentowanie oszczędności, oszczędności polaków, oszczędności gospodarstw domowych, oszczędności domowe, oszczędności i inwestycje


Nawigacja