Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Sztuka reklamacjiPłacąc za jakąś usługę wymagamy dobrej jakości produktu, jego wykonania, itp. Niestety nie zawsze tak jest. Za cokolwiek byśmy nie płacili, oczekujemy dobrego efektu i zadowolenia, dlatego w sytuacji, gdy jest inaczej faktycznie możemy czuć się oszukani. W takim przypadku każdy klient ma prawo do złożenia reklamacji jednak dobrze robić to z wyczuciem, bez okazywania emocji. Tylko w ten sposób możliwe jest pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Poniżej przedstawiamy porady, dzięki którym proces reklamacji przebiegnie według Twoich oczekiwań.

1. Nie narzekaj! Zamiast chodzić i marudzić swoim bliskim, którzy w tej sytuacji nie mogą nic zrobić, lepiej od razu pójść do placówki, w jakiej została zakupiona usługa i grzecznie przedstawić problem. Pracownicy firm sprzedających usługi są szkoleni na wypadek takich sytuacji zatem z pewnością dobrze się nami zajmą.

2. Lepiej wysłać maila, niż dzwonić. Telefonowanie bardzo często może być bardzo złym działaniem podejmowanym podczas reklamacji. Lepiej wysłać maila, gdy emocje nie są już tak napięte i będziemy w stanie na sucho ocenić zaistniałą sytuację i dokładnie ją opisać. Mówiąc krótko- grzeczny e-mail może zdziałać cuda!3. Nie krzycz. Staja się pójść na kompromis. Wyładowanie swojego gniewu na obce osoby zupełnie nie pomaga w przypadku reklamacji, a jedynie może szkodzić. Wtedy lepiej napisać do danej firmy i grzecznie zaproponować rozwiązanie danej sytuacji. Mając realne oczekiwania, firma będzie o wiele bardziej skłonna do udzielenia nam reklamacji. 

4. Bądź cierpliwy i wytrwały. Zaznacz w wiadomości, że oczekujesz odpowiedzi w ciągu dwóch tygodni. Jeśli sprawa trwa dłużej, można ponownie zgłosić problem z zaznaczeniem, iż nasza wcześniejsza prośba została zignorowana. Musisz cierpliwie czekać na odpowiedź, gdyż może to trochę potrwać. 

Pamiętaj! Jeśli zakup, którego dokonałeś nie sprostał Twoim wymaganiom powinieneś bez wątpienia jak najszybciej upomnieć się o swoje i zgłosić reklamację na zasadach opisanych powyżej.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Sztuka reklamacji

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Najtańsze ubezpieczenie dla Twojego samochodu

Sztuka reklamacji


Tagi: reklamacja, prawa konsumenta, reklamacje wzór, wzory reklamacji, reklamacje wzory, reklamacja butów, reklamacje butów


Nawigacja