Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Jak unikać zadłużenia?Napięty plan oszczędnościowy to bez wątpienia niełatwa kwestia do utrzymania. Nic więc dziwnego, że po początkowym entuzjazmie pojawiają się trudności w dostosowywaniu się do niego, co w efekcie prowadzi do zejścia z właściwej drogi. Taka jest ludzka natura- pełna słabych punktów, które trzeba przezwyciężać. Jak zatem unikać zadłużeń, które tak mocno związane są z oszczędzaniem? Poniżej przedstawiamy najlepsze sposoby, aby zapobiec długom.

1. Zakupy bez ograniczeń. Znasz to uczucie? Bardzo często jest tak, że oszczędzamy pieniądze bardzo długo, po czym ?w nagrodę? za wytrwałość pozwalamy sobie na małe szaleństwo zakupowe. Niestety małe w tym przypadku zmienia się w bardzo duże, przez co nasze zakupy kosztują nawet więcej niż zdołaliśmy zaoszczędzić. W takiej sytuacji podczas oszczędzania warto zostawiać pewną sumę pieniędzy wyłącznie na swoje bieżące potrzeby. Dzięki temu nie będzie konieczne schodzenie z drogi oszczędzania.2. Budżet rośnie. Oszczędzanie jest korzystne mimo, iż efekty są widoczne dopiero po jakimś czasie. Może się to wydawać śmieszne, ale faktycznie, nawet tak małe wydatki, jak kawa w restauracji każdego ranka, lunch, czy jakiś Fast food w pracy, sprawiają, że nasz budżet stopniowo się osłabia. Dlatego lepiej takie pyszności kupować rzadziej, a do pracy przygotowywać sobie posiłki w domu.

Dodatki. Określa się tak różnicę między potrzebami a chęciami. Głównie chodzi tu o zakupy przekraczające wysokość budżetu. Przykładowo takim dodatkiem może być zakup nowego telewizora. Chcąc nabyć telewizor z najlepszą obecnie technologią HD z pewnością trzeba przygotować się na wydanie dużej sumy pieniędzy. Często, kwota będzie przekraczała nasze możliwości, dlatego w tym momencie trzeba się zastanowić czy telewizor jest nam faktycznie potrzebny, czy jest to po prostu kolejna zachcianka. Jeśli jest to niezbędny przedmiot, zakup będzie rozsądny. W innym przypadku, warto zachować dystans i ostrożność w podejmowaniu decyzji.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak unikać zadłużenia?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?


Tagi: unikać zadłużenia


Nawigacja