Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Twój budżet pod lupąJeśli jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej, uparcie, często nawet podświadomie, wmawiamy sobie, że nie mamy żadnego problemu i generalnie w ogóle nie ma się nad czym zastanawiać,. Niestety, takie okłamywanie się nie jest dobre, gdyż nie prowadzi do poprawy naszej sytuacji, a co gorsze. Jedynie ją pogarsza. Dlatego właśnie, warto skupić się na tych ?podświadomych kłamstwach?, które każdy sobie wmawia. Oto kilka z nich.

1. ?Niepotrzebny mi plan budżetowy?. Zastanów się, czy faktycznie możesz sobie uczciwie powiedzieć, że nie musisz zapisywać swoich wydatków i tworzyć planu budżetowego? Pamiętaj! Każdy tego potrzebuje, nawet Ci najbogatsi. Jest to bardzo pomocne dlatego poświęć chwilę na analizę swoich wydatków i zastanów się, jak możesz zaoszczędzić.

2. ?Moja praca jest pewna?. Każdy doskonale wie, jak niestabilna i niepewne w ostatnim czasie jest sytuacja gospodarcza na całym świecie. Dlaczego więc, jesteś tak pewny, że nie stracisz pracy? Pamiętaj! Nie licz na to, że Twoja praca jest stała i pewna. Zawsze miej odłożone jakieś pieniądze na ?czarną godzinę?, aby na wypadek utraty pracy mieć zabezpieczenie finansowe do czasu znalezienia nowego zatrudnienia.3. ?Nic mi się nie stanie?. Nieważne co myślisz i jak silny jesteś. Nikt nie jest wszechwiedzący i nie można zaplanować swojej przyszłości, nie tylko finansowej.

4. ?Nie mam długów, więc nie muszę oszczędzać?. Nie masz zadłużeń? To bardzo dobrze, jednak nie musisz od razu rezygnować z bycia oszczędnym. Zawsze lepiej coś odłożyć, aby na wypadek problemów finansowych w przyszłości zachować spokój.

5. ?Nie chcę żyć jak biedak?. Wiadomo, że każdy kto pracuje chciałby żyć w jak najlepszych warunkach. Dlatego wizja oszczędzania i tworzenia budżetu wydaje się niekorzystna. Pamiętaj! Takie działanie nie oznacza życia w nędzy, a wręcz przeciwnie ma bardzo dobry wpływ na naszą sytuację finansową. Wystarczy odrobina kontroli, a z pewnością poczujesz komfort i wygodę.

Jeśli podobne myśli pojawiają się w Twojej głowie, dokładnie przemyśl to co zaznaczyliśmy powyżej i postaraj się jak najszybciej wprowadzić zmiany.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Twój budżet pod lupą

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?


Tagi: deficyt budżetowy, budżet domowy, domowy budżet


Nawigacja