Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Mądre zakupyKażdy człowiek robi zakupy. Jest to nieodłączna część ludzkiego życia. Dlatego właśnie wszyscy zastanawiają się, jak robić zakupy i jednocześnie oszczędzać. Wbrew pozorom jest to możliwe jednak trzeba znać pewne zasady negocjacyjne, aby móc uzyskać to czego nam trzeba nie wydając dużych kwot. Poniżej przedstawiamy porady dotyczące mądrych zakupów.

1. Bądź pewien zakupu i swojego stanowiska. Pierwszym krokiem w negocjacjach jest zawsze zwrócenie się z prośbą o obniżenie ceny produktu. W tym przypadku każdy boi się, że sprzedawca odmówi. Faktycznie, zapewne tak się stanie, ale jeśli dalej będziemy pewnie i wytrwale bronić swojego stanowiska i używać mocnych argumentów, np. warto zaznaczyć, że dany przedmiot u konkurencji jest w niższej cenie (dobrze tu podać różnicę w cenach), bez wątpienia osiągniemy cel. Pamiętaj- sklep prócz zarobku chce cieszyć się dobrą opinią wśród klientów.2. Dobrze wybierz sklep, w którym dokonasz zakupu. Niektóre sklepy są bardzie skłonne do negocjacji z klientami od pozostałych. Jeśli nie mamy skąd się o tym dowiedzieć, musimy to zbadać sami. W tym celu unikać należy sklepów w dużych centrach handlowych, a skupić się bardziej na małych, niezależnych prywatnych sklepikach, gdzie można porozmawiać o cenie bezpośrednio z właścicielem, a nie ze sprzedawcą. Małe sklepy bardzo lubią nawiązywać kontakty z klientami.

3. Miej przy sobie gotówkę. Dużo lepiej na obniżenie ceny wpływa możliwość zapłaty gotówką, aniżeli karta kredytowa. Wtedy faktycznie wyglądamy na osoby, które potrzebują zaoszczędzić. Bez wątpienia zachęca to sprzedawcę do sfinalizowania transakcji, nawet za cenę podaną przez klienta.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Mądre zakupy

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Dlaczego lepiej płacić gotówką?

Dziecko a pieniądze

Jak obniżyć wydatki na jedzenie?

Jak unikać zadłużenia?

Jak zaoszczędzić pieniądze mając wydatki?

Karty kredytowe dla przedsiębiorstw

Kupuj tylko to czego potrzebujesz

Mądre zakupy

Oszczędź naturę i swój portfel!

Planowanie budżetu na nowy rok

Pożyczki pieniężne na spłatę zadłużenia na karcie kredytowej

Zakupy przy użyciu karty kredytowej


Tagi: aukcje internetowe, internetowe aukcje, odzież dziecięca, zakupy grupowe


Nawigacja