Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Oszczędź naturę i swój portfel!Od jakiegoś czasu bardzo mocno upowszechnił się ekologiczny tryb życia i dbałość o naturę. Mimo to, wielu ludzi twierdzi, że działanie na korzyść przyrody wbrew pozorom jest dla nas droższe, niż gdybyśmy tego nie robili. Okazuje się jednak, że oszczędność i ekologiczność mogą iść w parze, zatem warto znać sposoby na realizację postulatów głoszonych przez ekologów. Poniżej przedstawiamy pięć prostych metod na oszczędzanie i pomoc naturze.

1. Używanie wyrobów wielokrotnego użytku. Ludzie robią zakupy każdego dnia, za każdym razem kupując nowe torebki, w które pakują nabyte produkty. Aby nie robić tego tak często warto jednorazowo nabyć materiałową torbę wielokrotnego użytku. Bez wątpienia ułatwi to Twoje życie, pozwoli zaoszczędzić, a ponadto będzie korzystne dla środowiska. 

2. Załóż konto w bibliotece. Tak! Zamiast wydawać pieniądze na kupowanie nowych książek, zacznij je wypożyczać. Dzięki temu zaoszczędzisz, a oprócz tego, nie będziesz się przyczyniać do wycinania kolejnych drzew.3. Ogranicz zużywanie energii elektrycznej. Elektryczność jest jednym z głównych czynników, które obciążają i środowisko i naszą kieszeń. Aby temu zapobiec należy wyrobić w sobie dobre nawyki. Zaleca się gaszenie światła, gdy nie jest potrzebne, odłączanie od sieci nieużywanych w danej chwili urządzeń, wyłączanie, zwłaszcza nocą, TV, radia i komputera oraz stosowanie żarówek LED.

4. Obniż rachunki za korzystanie z wody. Podobnie, jak w przypadku elektryczności zacznij ograniczać nadmierne zużywanie wody. Postaraj się naprawić nieszczelne zawory, weź prysznic zamiast kąpieli, korzystaj z energooszczędnych programów pralek i suszarek.

5. Unikaj papieru. Staraj się wszystkie sprawy załatwiać online, tak by oszczędzić drzewa, swój czas i pieniądze.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Oszczędź naturę i swój portfel!

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Dwa sposoby, aby zaoszczędzić na kredycie mieszkaniowym

Ekologiczny kredyt internetowy

Modyfikacja kredytu mieszkaniowego

Najtańsze ubezpieczenia auta

Najtańsze ubezpieczenie dla Twojego samochodu

Oszczędź naturę i swój portfel!

Plan spłaty zadłużenia- poradnik

Planowanie budżetu na nowy rok

Podróżowanie samolotem z dziećmi

Pożyczka osobista na spłatę zadłużenia

Przeniesienie salda kredytowego- poradnik krok po kroku


Tagi: Oszczędź naturę i swój portfel!


Nawigacja