Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Planowanie budżetu na nowy rokWiększość ludzi wraz z końcem roku analizuje wszystkie przeprowadzone w ciągu jego trwania transakcje i zakupy, jednocześnie planując budżet na nowy rok. Jest to dobre rozwiązanie (zwłaszcza przy stałych i pewnych dochodach), gdyż umożliwia organizację finansów, a ponadto sprawiam że w naszych działaniach kierujemy się pewnym planem, a zatem nie działamy chaotycznie. 

Poniżej przedstawiamy najlepsze metody planowania budżetu.

- Planowanie wydatków. Należy pamiętać, że jest to co innego niż planowanie budżetu. Dotyczy to głównie zakupów, kredytów, i innych celów, które planuje się podjąć w danym roku.
- Podążaj dobrą drogą. Faktem jest, że mimo planowania, wiele ludzi nie wytrzymuje w swoim postanowieniu i już po miesiącu przestaje czynić zgodnie z nim. Dlatego właśnie pierwszy miesiąc roku powinien być swojego rodzaju motywacją do działania i ponownego zaplanowania wydatków. Z pewnością dzięki temu uda się nam zrealizować plany i cele w bardzo zorganizowany sposób.

- Kieszonkowe. Ustal swoje miesięczne ?kieszonkowe?, które będą przeznaczone tylko i wyłącznie na Twoje prywatne wydatki. Dzięki temu nie wpadniesz w zakupowy szał, bo będziesz pamiętać o swoim ograniczeniu. W tym przypadku nie warto nosić ze sobą kart kredytowych i bankomatowych.

Nieważne, jak zaplanujesz swój budżet, ważne jednak by wytrwać w swoim postanowieniu. Tylko wtedy efekty będą satysfakcjonujące, a Ty i Twoi bliscy poczujecie dumę.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Planowanie budżetu na nowy rok

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Ekologiczny kredyt internetowy

Jak unikać zadłużenia?

Jak uniknąć ryzyka, które niesie ze sobą konsolidacja zadłużenia kredytowego?

Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym?

Jak zaoszczędzić w związku z zakupem ubezpieczenia zdrowotnego?

Jak znaleźć ubezpieczenie zdrowotne w przystępnej cenie?

Kilka sposobów na niskie składki na ubezpieczenie samochodu

Kredyt konsolidacyjny przy zadłużeniach u studenta

Kredyty gotówkowe

Krótkoterminowa polisa ubezpieczeniowa. Problemy zdrowotne i zasiłek dla bezrobotnych.

Kupuj tylko to czego potrzebujesz

Mądre kroki przy zakupie samochodu

Mity dotyczące ubezpieczania samochodu


Tagi: wydatki budżetu państwa, analiza budżetu gminy, planowanie domowego budżetu, planowanie budżetu domowego, planowanie budżetu państwa, planowanie budżetu firmy


Nawigacja