Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Przyszłość finansowa Twojego dzieckaW każdej rodzinie kwestie finansowe są załatwiane inaczej. Niezależnie od tego, w jaki sposób odnosimy się do utrzymywania dziecka, zawsze przed jego wyprowadzką i wejściem w dorosłe życie powinniśmy przekazać mu pewne ważne rady dotyczące zarządzania pieniędzmi. 

Dzięki temu, nasze dziecko poradzi sobie w życiu i w pełni się usamodzielni finansowo. Poniżej przedstawiamy kilka rad, które trzeba wyłożyć dziecku zanim stanie samo na nogi pod względem pieniędzy:

- Karty kredytowe. Większość uczniów i studentów nie może w żaden sposób pogodzić nauki z pracą. Z tego względu karty kredytowe nie są zalecane, gdyż bardzo łatwo wpaść w długi, które będą niemożliwe do spłaty. Upewnij się, że Twoje dziecko wydaje pieniądze z karty tylko pod warunkiem, że będzie mogło je później oddać. Jeśli nie, koniecznie poucz dziecko, że nigdy nie można wydawać pieniędzy, których nie mamy, a każdy dług musi zostać oddany.- Rachunki. Poinformuj dziecko o opłatach (za TV, telefon, czynsz, wodę, itp.), które będzie musiało uiszczać, gdy będzie mieszkać w swoim własnym mieszkaniu. Jest to ważne by dziecko mogło się przygotować na to, co je czeka. Nawet jeśli będzie to tylko przygotowanie mentalne.


- Budżet. Twoje dziecko w przyszłości będzie w końcu musiało samo się utrzymywać. Będzie podejmować decyzje o zakupach, wyjazdach i innych sprawach związanych z wydawaniem pieniędzy. Naucz dziecko dokładnie analizować swój budżet. Niech każdy zakup będzie dokładnie przemyślany i nigdy nie przekraczający jego możliwości finansowych.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Przyszłość finansowa Twojego dziecka

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czym kierować się kupując samochód na kredyt?

Dlaczego lepiej płacić gotówką?

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy znajomym i rodzinie?

Drugi kredyt hipoteczny

Dziecko a pieniądze

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne.


Tagi: Przyszłość finansowa


Nawigacja