Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?Jak wiemy, narodziny dziecka to bardzo ważny moment w życiu człowieka, do którego każdy chce się jak najlepiej przygotować. Faktem jest, że w głównej mierze, całe przygotowanie, przede wszystkim materialne, może zostać zrealizowane dzięki odpowiednim środkom finansowym. 

Generalnie, wszystkie rzeczy wyprodukowane dla dzieci są bardzo drogie, dlatego z pewnością nie każdy będzie sobie mógł pozwolić na produkty pierwszej jakości. Jak więc przygotować się finansowo na przyjście dziecka? Poniżej przedstawiamy kilka porad dotyczących naszego budżetu podczas narodzin dziecka.

- Wyposażenie. Jak już było wspomniane wcześniej, dziecko wymaga pełnego wyposażenia, które jest bardzo drogie. Tak samo jest z ubrankami. Aby nie obciążać zbytnio swojego portfela, przyszli rodzice powinni poprosić o pomoc znajomych i rodzinę. Niech Wasi bliscy zajmą się wypełnieniem szafy dziecka. Jeśli natomiast wśród Twoich znajomych czy rodziny jest ktoś, kto ma dzieci, zapytaj czy ma jeszcze jakieś niepotrzebne ubranka z okresu gdy były one małe. 

Przede wszystkim trzeba sobie zdać sprawę z tego, że dzieci rosną bardzo szybko, a więc nie warto kupować nowych ciuchów, gdyż po kilku dniach mogą się okazać za małe. Podobnie można zrobić z łóżeczkiem, wózkiem oraz zabawkami. Dzięki temu szybko zaoszczędzimy na jedzenie i inne potrzebne dla dziecka rzeczy.- Dochody. Przed przyjściem dziecka na świat zastanówcie się z partnerem nad źródłami dochodów. Przemyślcie, czy musicie pracować obydwoje, czy wystarczy, że będzie pracowało jedno z Was. Ponadto, warto rozważyć, czy konieczna jest jakaś pożyczka, choć w tym przypadku, jeśli dacie radę, to lepiej abyście odkładali każdego miesiąca pewne kwoty z Waszej wypłaty. Ta kwestia jest bardzo ważna, zatem trzeba zawsze dużo wcześniej o tym pomyśleć.
- Budżet. Jak już wspomnieliśmy powyżej, Wasze dochody powinny zostać dokładnie przeanalizowane. Aby tego dokonać trzeba w pełni stworzyć zapis budżetu i wszystkich koniecznych wydatków (rachunku, opłaty, itp.). Pomyślcie, na czym ewentualnie moglibyście zaoszczędzić. Ponadto zastanówcie się jak duże kwoty będzie trzeba przeznaczyć na dziecko każdego miesiąca.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
4/5, ocen: 1

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Ocena: 80 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość


Tagi: w drodze, mama w ciąży, bezpieczeństwo na drogach, dzieci na drodze, dziecko na drodze


Nawigacja