Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?Jednym z głównych problemów początkujących przedsiębiorców są fundusze na rozpoczęcie działalności. Zwykle nie są to górnolotne zamiary otworzenia dużej firmy, na co potrzebny jest ogromny nakład finansowy. Przeciwnie, najczęściej chodzi małą działalność, która będzie dobrze prosperować w konkretnej branży na danym obszarze. 

Oto kilka spraw, które trzeba przemyśleć przed podjęciem pożyczki na otwarcie działalności gospodarczej:

Jak dużo pieniędzy będzie Ci potrzebne.
Pierwszą i najważniejszą rzeczą, którą musisz przemyśleć jest kwestia środków, jakie będą Ci potrzebne do rozpoczęcia działań prowadzących do wprowadzenia firmy na rynek. Trzeba tu wziąć pod uwagę wszystkie koszty łącznie z wykupieniem miejsca pod biuro, wyposażeniem i wszelkimi narzędziami, a ponadto pieniądze na podejmowanie konkretnych działań na rynku. 

Podstawowe źródła finansowania.
Większość małych firm rozpoczyna prócz kredytów rozpoczyna swoje działanie poprzez wkład własny przedsiębiorców. Bez wątpienia jest to najbezpieczniejszy sposób na otwarcie prywatnej działalności gospodarczej, gdyż nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami wobec innych jednostek lub instytucji. Tak naprawdę jeśli masz swoje oszczędności, możesz zrobić wszystko.Bądźmy jednak realistami. Obecnie, mało kto może sobie pozwolić na otwarcie działalności za swoje własne pieniądze. Nawet jeśli możliwy jest wkład własny, to i tak zwykle nie będzie wystarczający pokrycie wszystkich kosztów związanych z tym przedsięwzięciem. W takich sytuacjach można rozważyć różne alternatywy. Jeśli jest możliwość zamiast pożyczać w banku, możemy zwrócić się o pomoc do rodziny lub przyjaciół, którzy wierzą w nasz sukces. W przypadku tej opcji należy dokładnie ustalić wszystkie kwestie związane z pożyczką. Jest to konieczne po to, by w przyszłości nie doszło zgrzytów i pogorszenia się relacji między Tobą a bliskimi.

Jeśli takie rozwiązania nie wchodzą w grę, powinieneś zastanowić się nad kredytami osobistymi. Tego typu pożyczki możesz otrzymać we wszystkich bankach, często w szybkim tempie, co w tej sytuacji jest znaczące. Oczywiście jest to możliwe tylko i wyłącznie w sytuacji, gdy nasza historia kredytowa i ogólny raport są na dobrym poziomie. 

Możliwe jest również inne rozwiązanie. Mianowicie, kredyt hipoteczny pod zastaw domu. Taka metoda jest bardzo korzystna, z tego względu, że pożyczki pod zastaw są zawsze nisko oprocentowane, zatem nie jesteśmy zbytnio obciążeni ratami kredytu. Jest jednak jedna wada- jeśli firma splajtuje, bank ma prawo odebrać nam dom. 

Kolejną opcją jest kredyt przeznaczony specjalnie dla małych przedsiębiorstw proponowany przez Stowarzyszenia Biznesowe. Taka pożyczka oferuje niskie ceny, a ponadto zgadza się na warunki, których nie akceptują banki i inne instytucje finansowe. 

Jeśli pokażesz, że znasz prawa rządzące posiadaniem kredytu i przedstawisz solidny i interesujący biznes plan z pewnością otrzymasz najkorzystniejszą pożyczkę względem swoich potrzeb.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy jest mi potrzebne ubezpieczenie podróży?

Czy każdy powinien ubezpieczyć swoje życie?


Tagi: urzad skarbowy, dotacja, dotacje na, dotacje na rozpoczęcie działalności, dotacja na rozpoczęcie działalności, dofinansowanie na rozpoczęcie działalności, rozpoczęcie działalności gospodarczej, działalność gospodarcza założenie, zus działalność


Nawigacja