Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Porady dla nastolatkówNigdy nie jest za wcześnie, aby nauczyć nastolatka inwestowania i zarabiania pieniędzy. Dzięki temu młody człowiek będzie miał odpowiednie wiadomości do zarządzania swoimi pieniędzmi w przyszłości, a ponadto stanie się niezależny finansowo. Aby wyprowadzić nastolatka z niewiedzy związanej z zasadami rządzącymi w świecie pieniędzy, wystarczy wykonać tylko kilka prostych czynności. Oto kilka najlepszych rozwiązań.

Powiedz o budżecie
Co raz częściej temat budżetu zostaje pomijany i odchodzi w zapomnienie. Ustalanie budżetu to ważna kwestia, od której powinno się zaczynać kształcenie młodego człowieka w kierunku finansów. Na samym początku należy zakomunikować, że należy być oszczędnym i nie wydawać wszystkich pieniędzy na różne niepotrzebne rzeczy. Takie zachowanie prowadzi do złych nawyków i w przyszłości może zaowocować licznymi zadłużeniami i problemami w kwestiach finansowych.

Pod koniec każdego tygodnia należy usiąść z dzieckiem i dokonać analizy wszystkich przeprowadzonych przez niego transakcji. Jeśli jest coś co powinno ulec zmianie, należy to głośno zaznaczyć i dać do zrozumienia, że nie może się to powtórzyć. I pamiętaj- im lepiej przygotujesz swoje dziecko w sprawach finansów, tym lepiej będzie sobie ono radziło w przyszłości.

Zachęć dziecko do założenia konta oszczędnościowego
Zapewne myślisz, że dla młodego człowieka wystarczający będzie sam fakt posiadania konta oszczędnościowego. Otóż, na dłuższą metę, nie jest to korzystne. Tak jak i w przypadku dorosłych, konto oszczędnościowe nastolatka, wymaga dużego zainteresowania jeśli chcemy, by zaowocowało w przyszłości. Trzeba brać pod uwagę wszelkie opłaty, wysokość stopy procentowej, itp. Generalnie, jeszcze lepiej zapoznać z tymi zasadami posiadacza konta. Jeśli sami nie potrafimy tego wytłumaczyć, można poprosić o to osobę pracującą w banku lub jakiegoś doradcę finansowego. 

Dobrym rozwiązaniem jest również otwarcie rachunku oszczędnościowego, który będzie stanowił ?skarbonkę?, gdzie dziecko będzie przechowywało i wpłacało pieniądze na konkretny wymarzony zakup. Pomóż im wymyśleć jakiś cel i zachęć do zapracowania na niego. Takie działanie może Ci się wydawać żmudne, ale z pewnością, w przyszłości dzieci będą wdzięczne za tak dobre wprowadzenie w dorosłość.Powiedz o inwestycjach

Ta kwestia dla niektórych może się wydawać dość kłopotliwa, ze względu na wydarzenia, jakie dzieją się w ostatnich latach na rynku akcji giełdowych. Faktycznie, w obecnym czasie inwestycje nie są do końca pewne, jednak mimo to, można znaleźć dobre kierunki działania w tej dziedzinie. 

Najważniejszą sprawą o której trzeba pamiętać to podejmowanie współpracy z dużymi i dobrze prosperującymi przedsiębiorstwami. Właśnie o tym w głównej mierze trzeba poinformować nastolatka, aby dobrze wprowadzić go w temat. Jeśli sami nie mamy odpowiedniej wiedzy w tej kwestii z pewnością można to nadrobić korzystając z porad zawartych na licznych stronach internetowych bądź udać się na konsultacje u doradcy finansowego. Warto, aby w takiej ?lekcji? uczestniczył również nastolatek. 

Nie należy zapomnieć o tym, że jest to transakcja długoterminowa i z dnia na dzień nie staniemy się milionerami, choć faktycznie, w niektórych przypadkach jest to możliwe. 

Opisane powyżej metody nie są bardzo skomplikowane. Wystarczy poświęcić trochę czasu swojemu dziecku i zapoznać go z ?tajnikami? dotyczącymi finansów. Jeśli się tego podejmiemy, z pewnością zaowocuje do w przyszłości, a dziecko będzie nam bardzo wdzięczne. W dzisiejszych czasach taka nauka jest wręcz niezbędna jeżeli chcemy, by nasz potomek dał sobie radę w życiu.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Porady dla nastolatków

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co to jest kredyt hipoteczny?


Tagi: filmy dla nastolatków, film dla nastolatków, gry dla nastolatków, dieta dla nastolatków, diety dla nastolatków, praca dla nastolatków, książki dla nastolatków


Nawigacja