Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Spłata zadłużenia na karcie kredytowejNiektórzy, spłatę zadłużenia na karcie kredytowej porównują z czekaniem na autobus. Przede wszystkim wiąże się to z ciągłym oczekiwaniem końca spłaty i co za tym idzie- wymaga cierpliwości. Ogólnie rzecz biorąc, spłata zadłużenia może być frustrująca zwłaszcza w sytuacji, gdy nie można określić jej końca. Ponadto, wprowadza zamieszanie i stres w codzienne życie, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie.  Aby dowiedzieć się, jak ustalić, jak długo może trwać spłata i jak ją najlepiej poprowadzić, zapoznaj się z niżej opisanymi poradami.

Jak wyjść z wysokiego zadłużenia?
Załóżmy, że doszło do zadłużenia na 10 tysięcy złotych, które trzeba zwrócić. Początkowo przy niskich zarobkach, może się to wydawać nierealne wyzwanie. Nie należy jednak, kierować się pozorami. Warto, dokonać szczegółowej analizy swojej sytuacji finansowej i wtedy określić możliwości związane ze spłatą długu. 

Powiedzmy hipotetycznie, że zadłużenie wynosi 10 tysięcy, a oprocentowanie w skali roku to 17%. Regularne, miesięczne spłaty- około 200 złotych- umożliwiają spłatę długu w 88 miesięcy. Powiększenie tej kwoty z czasem, o 50 złotych, skraca czas spłaty do 60 miesięcy. Kolejne zwiększanie spłacanej sumy (od 50 do 300 złotych) powoduje, że początkowy czas na całkowitą spłatę, znacznie się skróci. 

Przeanalizujmy teraz inną sytuację. Zadłużenie- 10 tysięcy, oprocentowanie- 20%. Regularne spłaty po 200 złotych na miesiąc daje w efekcie 108 miesięcy. Jeżeli jednak wprowadzi się zmiany w wysokości stóp procentowych (obniżka do ok. 15%), raty po 200 złotych pozwolą na zakończenie spłaty w 79 miesięcy. W sytuacji, gdy oprocentowanie wynosi 10%, spłata obejmuje jedynie 65 miesięcy. 
Widać tu zatem, jak zwiększony wysiłek i poświęcenie finansowe mogę wpłynąć na znaczną redukcję zadłużenia, w bardzo krótkim czasie.Mimo wszystko należy wiedzieć, że przeznaczanie dodatkowej gotówki w spłatę długu nie zawsze pozwala doprowadzić go do końca. Jest to uzależnione od różnych czynników, często niezależnych od nas. Jednym z nich może być ilość kart kredytowych i wiążące się z nimi różne zadłużenia. Im jest ich więcej, tym całkowita spłata- cięższa. W takim przypadku, najlepiej w ustalonej kolejności spłacać następne długi z każdej karty, tak aby nie wprowadzać niepotrzebnego chaosu. Dobrze, zacząć od najniższych zadłużeń. 

Aby pomóc Ci zwiększyć wydajność swojego planu spłaty zadłużenia na karcie kredytowej, przedstawiamy kilka porad, które w tej kwestii, mogą się okazać przydatne.

  • Nie można wziąć kredytu na spłatę zadłużenia, można za to znaleźć kartę kredytową z niższym oprocentowaniem. Przeniesienie salda z jednego konta na drugie jest bezpłatne i nie wpływa na wzrost zadłużenia. Wręcz przeciwnie, niższe oprocentowanie karty sprawia, że saldo spłaty obniża się. 
  • Może się to wydawać śmieszne, jednak nawet 10 czy 20 złotych na dłuższą metę może mieć duży wpływ na szybsze opłacenie długu. Dlatego właśnie warto do każdej raty dodawać takie niewielkie sumy.
  • Postaw sobie cel dotyczący terminu spłaty i staraj się go dopełnić. Takie działanie powoduje, że człowiek widzi wizję zakończenia, a zatem uświadamia sobie przez to, że wyjście z długu jest możliwe do zrealizowania. Ponadto pozwala to przygotować się do regularnego spłacania długu.
  • Motywację do spłaty długu, może stanowić czekająca na jej końcu nagroda. Gdy w myślach ciągle będziemy sobie powtarzać, że wraz z końcem spłaty otrzymamy jakiś prezent, z pewnością będziemy się starać robić wszystko by jak najszybciej dopełnić leżącej na nas odpowiedzialności.

Prosimy oceń
stronę/treści:

  
1/5, ocen: 1

Spłata zadłużenia na karcie kredytowej

Ocena: 20 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Czy opłaca się zaciągać refinansowany kredyt hipoteczny?


Tagi: bank karta kredytowa, karta kredytowa kredyt bank, kredyt bank karta kredytowa, karta płatnicza kredytowa, karta kredytowa pko, pko karta kredytowa, karta kredytowa online


Nawigacja