Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Plan spłaty zadłużenia- poradnikW dzisiejszych czasach bardzo powszechny stał się problem z zadłużeniami. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak dyscypliny w sprawach finansowych. Ludzie bardzo często spontanicznie i ze swobodą wydają pieniądze przez co bardzo łatwo wpadają w długi. Takie sytuacje wprowadzają zamęt i mnóstwo stresu w życiu codziennym. 

Aby ponownie wprowadzić życie na spokojne tory warto wypróbować innowacyjny plan spłaty, który określa się ?efektem kuli śnieżnej?. Poniżej przedstawione są rozmaite aspekty i działanie tego planu, dzięki czemu łatwiej będzie się na niego zdecydować. 

1. Czym jest ?efekt kuli śnieżnej??
Wyobraźmy sobie niewielką kulkę śnieżną toczącą się w dół po stoku. Spadając na dół kula powiększa się o dodatkowy śnieg. Im jest większa, tym szybciej się toczy i jednocześnie zbiera więcej śniegu. Ponadto, powoduje ona, że na stoku zaczynają się tworzyć nowe kule śnieżne, które stopniowo przechodzą podobne etapy. Ostatecznie kula ulega zniszczeniu rozbijając się. 

Tak samo jest ze spłatą zadłużenia. Należy zacząć spłatę zadłużenia od małych kwot stopniowo je zwiększając, po czym doprowadzać do końca i przechodzić do następnych długów. W takim przypadku, warto ustalić konkretny plan spłaty, który będzie się powtarzał za każdym razem, co wprowadzi pewną systematykę oraz dyscyplinę w nasze życie.

2. Kto może korzystać z takiego rozwiązania?
Efekt kuli śnieżnej podczas spłaty zadłużenia może być cenny dla każdego, kto ma sporo zadłużeń i nie umie sobie z nimi poradzić. Ponadto, jest to rozwiązanie dla osób, które mają wystarczające środki na spłatę wszystkich długów w wysokości minimalnych rat. 

3. Kiedy plan spłaty zadłużenia przy pomocy ?efektu kuli śnieżnej? jest korzystny?
Główną zaletą tego planu jest fakt, iż może być wykorzystywany w przypadku dwóch lub większej ilości zadłużeń. Jest to przede wszystkim bardzo proste rozwiązanie, które nie wymaga od nas żadnych skomplikowanych działań i pomocy księgowego przy wydostaniu się z długu. Ponadto, jest to bardzo dobra metoda w przypadku wysokich zadłużeń, powodując znaczną poprawę w sytuacji finansowej, która wydawała się już bez wyjścia. Warto pamiętać, że ?efekt kuli śnieżnej? raczej nie powinien być brany pod uwagę w przypadku kredytów hipotecznych oraz jeśli miesięczne wynagrodzenie netto jest niższe od długu. W takich sytuacjach ciężej o pozytywne rozwiązanie zadłużenia, jednak nie jest to niemożliwe.4. Jak to się dzieje, że dzięki tej metodzie szybko pozbędę się długów?
?Efekt kuli śnieżnej? daje kredytobiorcy poczucie spełnienia, a dzięki temu, pobudza motywację do dalszego rozwiązywania problemów finansowych. Właśnie takie czynniki sprawiają, że długi są bardzo szybko niwelowane. Kredytobiorcy poprzez tę metodę, uświadamiają sobie, że mogą pozbyć się długów, jeśli podejmą odpowiednie środki. Od tego zależy czas trwania spłaty.

5. Jak utworzyć swój własny plan spłaty zadłużenia metodą ?kuli śnieżnej??
Aby utworzyć skuteczny plan likwidacji zadłużenia, zapoznaj się z poradami przedstawionymi poniżej. 

  • Odkładaj miesięcznie co najmniej 500 złotych, na ?fundusz kryzysowy?. Będą to pieniądze przeznaczone na wypadek jakichkolwiek zadłużeń. Jeśli pojawi się konieczność, dzięki użyciu tej gotówki, spłata długu będzie o wiele szybsza.
  • Stwórz listę swoich zadłużeń i dokładnie ją przeanalizuj w oparciu o swoje wydatki i zarobki. Lista powinna obejmować wszystkie posiadane kredyty i inne opłaty czy rachunki
  • Ustal wagę poszczególnych długów, hierarchizując je od najmniejszego do największego (np. Dług 1- małe zadłużenie; Dług 2- średnie, Dług 3- wysokie). Jeśli masz długi o takiej samej wadze, ustal stopień każdego z nich poprzez analizę związanych z nimi stóp procentowych. Dług, w którym oprocentowanie jest wyższe, powinien być na wcześniejszej pozycji.
  • Przelicz, jaką minimalnie kwotę możesz przeznaczyć na spłatę długów. Pamiętaj, że im większe sumy, tym szybsze zakończenie spłaty. 
  • Opłacaj każdy dług minimalną kwotą w regularnym odstępie czasu, a wszystkie dodatkowe pieniądze doliczaj do spłaty Długu 1.
  • Kontynuuj taki plan spłaty do momentu, aż Dług 1 zostanie opłacony do końca.
  • Po dokończeniu spłaty Długu 1, przejdź do Długu 2. Rata powinna obejmować minimum oraz kwotę, która wcześniej stanowiła dodatek do Długu 1, a także inne dodatkowe pieniądze.
  • Podczas następnych Długów, należy powtarzać ten sam proces, aż do momentu całkowitego pozbycia się zadłużeń.
  • Świętuj zwycięstwo!

Nieważne jak wysokie jest Twoje zadłużenie, plan spłaty dzięki metodzie ?kuli śnieżnej? pozwala całkowicie je wyeliminować. Dzięki wykorzystaniu tego rozwiązania można bardzo szybko i bez większych komplikacji, pozbyć się długów.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
2/5, ocen: 2

Plan spłaty zadłużenia- poradnik

Ocena: 40 % na 100%
Liczba opinii: 2Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

?Pożyczki przyjacielskie?

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy opłaca się zaciągać refinansowany kredyt hipoteczny?

Czy pożyczka gotówkowa jest dla mnie?


Tagi: spłaty kredytu, raty kredytu, kredyt raty, kalkulator kredytu mieszkaniowego, kredyt oblicz, oblicz rate, oblicz raty, symulacja kredytu, symulator kredytu


Nawigacja