Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Kupuj tylko to czego potrzebujeszAby skutecznie zapobiec gromadzeniu niepotrzebnych rzeczy, należałoby po prostu przestać kupować. Niestety, nie jest to zbyt proste i realne podejście. Trzeba tu zaznaczyć, iż w dzisiejszych, każdy coś kupuje i gromadzi, nawet w złej sytuacji finansowej. Chęć posiadania jest tak wysoka, że często jesteśmy gotowi wpaść w długi, aby tylko zaspokoić tę potrzebę. Właśnie dlatego, takie zachowanie jest dość trudne do ?wyleczenia?. Mimo wszystko, istnieją sposoby na rozwiązanie tego problemu. Poniżej przedstawiamy 10 sposobów na oduczenie się kupowania niepotrzebnych rzeczy.

1. Zabieraj ze sobą wyłącznie gotówkę, która jest Ci danego dnia bezwzględnie potrzebna, natomiast karty kredytowe i debetowe zostaw w domu, po to, by zakupy ograniczyły się tylko do najpotrzebniejszych rzeczy. Zapisuj wszystkie wydatki tak, aby móc pod koniec miesiąca dokładnie przeanalizować swoją listę zakupów i potrzeb.

2. Ustal szczegółowy miesięczny budżet, w którym zawrzesz wszystkie miesięczne wydatki- rachunki, opłaty, żywność, itp. To ułatwi zarządzanie gotówką. Warto również zaznaczyć ewentualne zadłużenia i przekroczenia budżetu. Dzięki takiej analizie możliwe jest regularne niwelowanie zadłużenia. 

3. Zapisz na kartce chociaż trzy cele, które będą od Ciebie wymagały oszczędności każdego miesiąca. Pierwszy cel- określenie pewnej kwoty, którą trzeba zebrać pod koniec roku. Drugi cel- określenie kwoty, którą trzeba zgromadzić przez 5 lat oszczędzania. Trzecim celem może być większy zakup, np. domu lub samochodu. Dzięki takim celom, niepotrzebne wydatki zostaną wyeliminowane na rzecz zaoszczędzenia odpowiednich sum.4. Ciśnienie wywołujące nagłą chęć zakupu pewnych rzeczy rozwija się w wyniku oddziaływania pewnych czynników zewnętrznych. Aby zapobiec niepotrzebnym zakupom, dobrze jest ćwiczyć siłę woli poprzez wychodzenie do sklepów bez żadnych kart kredytowych i pieniędzy.

5. Wpływ bliskich i rodziny jeśli chodzi o wydawanie pieniędzy może być znaczący. Jednocześnie, może na nas oddziaływać dodatnio, jak i ujemnie. Jeśli w otoczeniu jest osoba, która bardzo oszczędnie podchodzi do życia, to bez wątpienia staje się ona wzorem i zachęca do stosowania podobnych zasad.

6. Złym nawykiem jest oglądanie reklam w telewizji lub w prasie. Takie oferty mają wzbudzać w nas niezadowolenie i niedosyt, wywołując jednocześnie chęć zakupu danej rzeczy. Przełączanie reklam oraz czytanie książek zamiast reklam prasowych, pozwala całkowicie zapomnieć o kupowaniu niepotrzebnych nam przedmiotów.

7. Przed zakupem każdej rzeczy zapisz go na specjalnej ?liście życzeń?. Jeśli dany przedmiot po upływie 30 dni nadal jest Ci potrzebny i widnieje na liście, możesz go kupić, jednocześnie odrzucając inny, mniej potrzebny. 

8. Kupowanie jest przyjemne, jednak w przypadku niektórych osób może stać się dość śmieszne. Dzieje się tak ze względu na chęć oszczędzania, która sprawia, że poświęca się dużo czasu na zakup dobrych jakościowo rzeczy za stosunkowo niskie ceny. Niestety, takie poszukiwania są często żmudne i tylko pozornie przynoszą zamierzone efekty. Chęć posiadania wielu rzeczy sprawia w tej sytuacji, że tracimy na jakości, a ponadto oszczędzając pieniądze, wcale nie oszczędzamy czasu. Lepiej zatem kupić coś drożej, szybciej, ale również w lepszej jakości. Z pewnością posłuży nam to na dłużej.

9. Zamiast wydawać pieniądze na drogie prezenty, bardzo często sami posiadamy mnóstwo interesujących rzeczy, których nie używamy, a mogłyby się przydać komuś innemu. Warto w takim przypadku podarować takie przedmioty bliskim i pokazać, że potrafimy oszczędnie podchodzić do życia. Ponadto, taki prezent z pewnością będzie bliższy drugiej osobie aniżeli ekskluzywne podarunki.

Umiar w zakupach może być bardzo uciążliwy, chyba że w ten plan wpisane są pewne nagrody. Powinniśmy sobie założyć, że po zaoszczędzeniu konkretnej sumy pieniędzy, możemy je wydać na jakiś wymarzony cel, co z pewnością wynagrodzi nasze poświęcenie. Jeśli po tym czasie, cel przestanie nas interesować (co jest bardzo prawdopodobne) możemy po prostu pójść na dobrą kolację z bliskim, po czym ponownie zająć się oszczędzaniem.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Kupuj tylko to czego potrzebujesz

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

?Pożyczki przyjacielskie?

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co wpływa na naszą zdolność kredytową?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?


Tagi: Kupuj tylko to czego potrzebujesz


Nawigacja