Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Nie daj się złapać w pułapkę.Do tej pory w większej mierze skupialiśmy się na zaletach zakupu ubezpieczeń długoterminowych, ale każdy powinien też wiedzieć, jakie mogą im towarzyszyć pułapki. Jak więc uniknąć powszechnych pułapek, czyhających przy zakupie długoterminowych ubezpieczeń zdrowotnych? Nigdy nie porównuj samych cen ofert. Ceny zależne są od pokrywanych potrzeb konkretnego ubezpieczenia. 

Niskie ceny składek ogromnie zależą też od firm będących w potrzebie pozyskiwania nowych klientów. Upewnij się, że jeśli zostaniesz klientem i podpiszesz umowę, z drobnego druczku nie będą wynikały wzrosty kosztów. 

Często może się wydawać, że rozważana akurat oferta jest najbardziej korzystna. Nie daj się jednak nabrać na zachęty i koniecznie porównaj inne oferty. Może się okazać, że nie do końca wszystko jest tak kolorowe, jak to się może wydawać na pierwszy rzut oka. Bądź taktowny i cierpliwy w poszukiwaniach. Sprawdź dwukrotnie umowę, by upewnić się, ze firma nie odstąpi od polisy bez względu na wiek, nieszczęśliwy wypadek, czy zdrowie psychiczne. 

Jeśli wysokość składek wydaje ci się podejrzanie niska to przede wszystkim nie inwestuj pochopnie. Poprzedź ostateczną decyzję sprawdzeniem historii i referencji firmy. Warto zapytać firmę o sposób wyceny wyszczególnionej polisy. Pamiętaj, że nie ma nic złego w pytaniach.Ostrzegamy też małżeństwa, warto uruchomić się przed często popełnianym błędem, a mianowicie kupnem identycznej polisy ubezpieczeniowej, co polisa partnera. Po pierwsze ubezpieczenie dla całej rodziny obejmuje również małżonka, więc aby zaoszczędzić koszta nie warto ubezpieczeń dublować. Po drugie, należy mieć na względzie, że potrzeby małżonków często są zróżnicowane i ulegają zmianom, szczególnie w czasie. 

Kolejną pułapka jest zakup ubezpieczenia na zbyt długi okres czasu. Agenci często oferują umowy na 40 lat, podając przy tym niższe składki. Tak, prawdą jest, że w im młodszym wieku zakupisz ubezpieczenie długoterminowe i im na dłuższy okres czasu, tym niższe koszty poniesiesz. Jednakże wszelkie zmiany nasypujące z czasem uświadamiają, że najbardziej optymalnym wyborem będzie wykupienie ubezpieczenia na około 10 lat.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Nie daj się złapać w pułapkę.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość


Tagi: pułapka zadłużenia


Nawigacja