Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Zalety dziurawca zwyczajnego.Co to w ogołe jest Hypericum perforatum L.? Ekstrakty z Hypericum perforatum L., potocznie zwanego dziurawcem zwyczajnym, z powodzeniem konkurują na status najlepszych produktów standardowego leczenia antydepresyjnego. Z tego względu wiele 

wysiłku włożono w badania substancji czynnych leków przeciwdepresyjnych. Z fitochemicznego punktu widzenia, dziurawiec zwyczajny jest jedną z najlepiej zbadanych roślin leczniczych. Naukowcy w całej Europie badali ją od dziesięcioleci. Odkryli przede wszystkim, że zawarte w roślinie hiperycyny, reagują z konkretnymi substancjami chemicznymi w mózgu mając wpływa na dyskomfort emocjonalny, depresje i nerwy, czy nawet temperament. 

Działa bardzo podobnie do leków syntetycznych zawierających maprotylinę chlorowodorku i imipraminę. Naturalne wyciągi z dziurawca pozwalają zrelaksować się i uspokoić psychikę przy minimalnych skutkach ubocznych.Okazało się, że ekstrakty z dziurawca zwyczajnego są też bardzo korzystne w leczeniu ran, a szczególnie brudnych ran septycznych. Podobnie jak ług (wodny roztwór wodorotlenku sodu NaOH), który był używany kilka lat temu do czyszczenia ran, nie niszczy zdrowej tkanki, a jedynie brud septycznych ran. Pomaga zmniejszyć stan zapalny w przypadkach czyraków i naczyń chłonnych. 

Hiperycyna jest wchłaniana w jelicie i koncentruje się blisko skóry. Reakcja alergiczna ma miejsce, gdy ta w przypadku jasnej karnacji, narażona jest na działanie promieni słonecznych. To działanie powoduje uszkodzenia tkanki, a w niektórych przypadkach nawet śmierć. Przyjmując ekstrakty z dziurawca należy więc unikać silnego nasłonecznienia.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Zalety dziurawca zwyczajnego.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Banki internetowe

Drugi kredyt hipoteczny

Zalety dziurawca zwyczajnego.


Tagi: skrzyp polny, babka lancetowata, krwawnik pospolity, jasnota biała, fiołek trójbarwny, rumianek pospolity, wrotycz pospolity, jaskier ostry


Nawigacja