Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Zalety witaminy B12. Suplementacja.Jednym z najczęściej pomijanych suplementów na rynku jest witamina B12. Twój organizm potrzebuje tej witaminy, w połączeniu z innymi witaminami grupy B do utrzymania zdrowego układu nerwowego, poziomu produkcji energii i prawidłowego DNA, a to bardzo ważne procesy codziennej egzystencji. Numerem jeden z objawów niedoboru witaminy B12 jest zmęczenie i apatia. Kompleks witamin z grupy B odgrywa też ważną rolę w trawieniu węglowodanów. Bez nich wszystkie elementy tego systemu mogą ulec awarii. W przypadku pozostawienia objawów bez rozpoznania i leczenia, niedobór witaminy B12 może doprowadzić do poważnej choroby, niedokrwistości. Inne objawy niedoboru witaminy B12 to: duszność, zmęczenie, przyspieszone bicie serca, utrata apetytu, biegunka, mrowienie i drętwienie rąk i nóg, ból w jamie ustnej, problemy z mową, zaburzenia węchu i krwawienie dziąseł. 

Wysokie spożycie kwasu foliowego może zapobiec takim niedoborom. Rozwiązanie jest bardzo proste. Należy włączyć do diety pokarmy bogate w B12 lub zacząć przyjmować suplementy. W większości przypadków, witaminę B12 w postaci suplementu przyjmuje się z dodatkiem kwasu foliowego i innych witamin z grupy B.Ze względu na modyfikacje na rynku żywnościowym, znacznie częściej notuje się niedobory witaminy B12. Występuje ona w czerwonym mięsie, jajkach, nabiale i rybach i nie występuje w warzywach. B12 można znaleźć też w owocach morza. Kiedyś częściej spożywano produkty bogate w B12. Jeśli chodzono do restauracji, to w nich dania zazwyczaj włączały produkty bogate w tą witaminę. Obecnie częściej wybieramy fast-foody, w których trudno o przysłowiowy ?kawał mięsa?. 

Warto wspomnieć, że gotowanie może prowadzić do zniknięcia witamin występujących w produktach lub zmniejszenia się ilości i jakości składników odżywczych.

Jeśli twoja dieta uboga jest w wyżej wymienione produkty, zmuszony będziesz sięgnąć po odpowiedni suplement. W tym celu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
5/5, ocen: 1

Zalety witaminy B12. Suplementacja.

Ocena: 100 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

Banki internetowe

Drugi kredyt hipoteczny

Zalety witaminy B12. Suplementacja.


Tagi: vit b, witamina b, witamina c, kwas foliowy


Nawigacja