Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

Jak znaleźć ubezpieczenie, kiedy stracisz pracę?Utrata pracy oznacza kolejny duży problem: utratę ubezpieczenia zdrowotnego, aż do znalezienia nowej, z czym oczywiście zawsze są poważne trudności. Są jednak pewne kroki, które możesz podjąć, aby uniknąć sytuacji, w której nie jesteś ubezpieczony. 

Wraz z utratą stałej pracy przestają być odprowadzane składki na obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne i ubezpieczenia dodatkowe z tytułu pracy, jeśli takowe posiadasz. Przestajesz więc być pod ochroną i od tej chwili w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, z konsekwencja leczenia w przychodni lub szpitalu, jesteś w obowiązku pokryć wszelkie koszty w własnej kieszeni, a te wcale nie są małe, szczególnie jeśli chodzi o leczenie szpitalne. Jak poradzić sobie z tym problemem? Przecież nie każdego stać na takie wydatki tym bardziej, że przecież jesteśmy bez stałego źródła dochodu. 

Otóż, istnieją dwie możliwości. Zawsze możesz na własną rękę wykupić ubezpieczenie, które zabezpieczy cię przed powyższymi ewentualnościami. Wiąże się to oczywiście z płaceniem składek w pewnej wysokości, ale prawdopodobnie jest to korzystniejsze finansowo wyjście, niż płatności np. za pobyt w szpitalu. W tym czasie staraj się być oszczędnym, tzn. wydawać mniej na inne potrzeby, by zyskać fundusze na to ubezpieczenie. Zdrowie jest ważniejsze, niż wszystko inne, nawet jeśli zapowiada to ubogie czasy.Drugim wyjściem jest rejestracja w Urzędzie Pracy jako ?bezrobotny?, w związku z czym przez pół roku państwo płaci za ciebie składki ubezpieczenia podstawowego, a ty jesteś pod tym względem bezpieczny. Należy pamiętać, że takie prawo przysługuje jedynie przez pierwsze pół roku, po czym, w przypadku w dalszego braku pracy, odsyła do punktu wyjścia, z którego masz już tylko pierwszą możliwość ubezpieczenia i nadzieję, że szybko znajdziesz nową pracę. 

W sytuacji kiedy jesteś bezrobotny, a szczególnie w czasie kiedy nie posiadasz ubezpieczenia zdrowotnego, dbaj o swoje zdrowie bardziej niż zwykle. Pamiętaj, ze problem ubezpieczenia zostanie rozwiązany z chwilą znalezienia nowej pracy, dlatego dołóż wszelkich starań, aby znaleźć nowe stałe zatrudnienie.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak znaleźć ubezpieczenie, kiedy stracisz pracę?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Cenne wskazówki odnośnie porównywania ofert ubezpieczeń zdrowotnych.

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?


Tagi: praca portal, praca wp, praca.wp.pl, utrata pracy a kredyt, utrata zdolności do pracy, sennik utrata pracy, utrata pracy a spłata kredytu


Nawigacja