Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Wybory, czyli czas reform. Propozycje.Przy okazji każdych wyborów, kandydaci obiecują gruntowną reformę opieki zdrowotnej i ubezpieczeń zdrowotnych. Propozycje obejmują wiele punktów. Ważne jest, aby zrozumieć, co niektóre z proponowanych zmian oznaczają dokładnie dla przeciętnego Polaka. Niestety nawet jeśli pomysły są dobre, nie ma pewności, ze zostaną zrealizowane. Obecnie koszt leków jest jednym z głównych powodów wyboru ubezpieczenia zdrowotnego. Ludzie płacą za leki zdecydowanie za dużo. Obowiązkowe ubezpieczenie oferuje listę leków refundowanych, tzn. takich, za które z tytułu ubezpieczenia się nie płaci.

Innym powodem wykupu ubezpieczenia zdrowotnego jest pokrywanie wydatków za hospitalizację. Potrzebujesz firmy ubezpieczeniowej, która w razie takiego zdarzenia uchroni cię od płatności z własnej kieszeni. 
Pierwszy punkt reformy powinien dotyczyć relacji lekarz-pacjent, by była bez nadużyć finansowych i o dużej efektywności. Następnym punktem powinna być wszechobecna dostępność pomocy, chodzi głównie o to, by pacjent z jakikolwiek problemem zdrowotnym mógł zaczerpnąć niezbędnej pomocy w najbliższej placówce bez barier jakimi są np. dokumentacja. Tą ostatnia powinni zająć się wyznaczeni do tego celu pracownicy.Około trzech czwartych dodatkowych ubezpieczeń dotyczy chorób przewlekłych i trwałych, co wysnuwa wniosek, że podstawowy system opieki zdrowotnej nie gwarantuje satysfakcjonującego leczenia pod tym kątem. Kwestiami wartymi uwagi są także systemy leczenia umysłowo chorych, badania na obecność AIDS. Kandydaci w wyborach obiecują więc poprawę tych segmentów polityki zdrowotnej. 
Ważnym elementem w funkcjonowaniu systemu opieki zdrowotnej jest technologia informacyjna. Warto pamiętać, że wiele firm ubezpieczeniowych posiada doskonałą bazę informacji. 

Wniosek jest prosty. Chociażby wybór prezydenta ma wpływ na nasze zdrowie i opiekę medyczną, dlatego wybór kandydata niech będzie poprzedzony rozważaniami biorącymi pod uwagę także ubezpieczenia zdrowotne.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Wybory, czyli czas reform. Propozycje.

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:


Tagi: wybory samorządowe wyniki, wybory prezydenckie, wybory prezydencki, wybory parlamentarne, wybory kandydaci


Nawigacja