Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Wybór konta bankowegoRachunki, na których można przechowywać pieniądze na bieżące wydatki i dowolnie nimi operować, stanowią podstawową usługę oferowaną przez każdy bank. Zwykle, takie rachunki są miejscem, gdzie klienci otrzymują swoje miesięczne wynagrodzenie lub za pomocą których, dokonują różnych przelewów lub zakupów, mając pewność, że ich finanse są w bezpieczne. 

Dlatego właśnie, wybór banku, w którym będzie prowadzone konto bankowe jest ważną decyzją. Wielu klientów, dokonuje wyboru pod wpływem nacisku pracowników banku lub reklam, które przedstawiają daną ofertę w samych superlatywach. W takiej sytuacji, ważna jest jednak ostrożność i dokładne rozpoznanie rynku, regulaminów poszczególnych ofert oraz innych niuansów, które mają duże znaczenie w przyszłości.

Podstawowe zagadnienia
Istnieje kilka podstawowych czynników, jakie należy rozważyć przed wyborem konta bankowego. Pierwszym z nich jest lokalizacja oddziału bankowego. Warto zwrócić uwagę na placówkę położoną w pobliżu miejsca zamieszkania, po to, by na wypadek jakichkolwiek problemów, można było je jak najszybciej rozwiązać. Oczywiście w dzisiejszych czasach, jest to coraz mniejszy kłopot z tego względu, iż większość banków rozpoczęła działalność internetową, dzięki czemu wszelkie sprawy można załatwić online, bez wychodzenia z domu. Ponadto, zawsze można po prostu zadzwonić i spytać o interesujące nas kwestię. W takim wypadku, należy wziąć pod uwagę to, jak często będziemy korzystać z usług placówki bankowej oraz czy interesuje nas otwarcie tylko jednego rachunku. W sytuacji, gdy potrzebne nam więcej kont, warto upewnić się, czy można z nich korzystać przez Internet i ewentualnie zarządzać wszystkimi z jednego rachunku. Kolejnym ważnym punktem podczas wyboru konta, jest wysokość stóp procentowych. Tutaj zawsze należy wziąć pod uwagę to, czy konto ma nam służyć przez długi czas i w jakiej formie (rachunek oszczędnościowy, konto kredytowe). Jeśli tak, trzeba patrzeć na związane z tym koszty i wysokość oprocentowania konta. Te, które wydają się być najniższe, powinny być od razu brane jako odpowiednie dla nas. Warto szukać takich ofert w bankach, które dodatkowo dają możliwość zmiany oprocentowania na niższe, gdy pojawią się problemy z utrzymaniem salda na optymalnym poziomie. Jest to w szczególności przydatne dla osób, które mają wysokie dochody.

Opłaty
Kolejną, decydującą kwestią, jaką bez wątpienia należy poruszyć po dokonaniu wstępnej analizy ofert jest ocena wszystkich związanych z prowadzeniem rachunku- opłat. Obecnie większość banków prowadzi konta bieżące bez dodatkowych opłat. Jeżeli jednak podłączy się do takiego rachunku kredyt, możemy się spodziewać pewnych dodatkowych kosztów, chociaż też nie jest to reguła. Jeśli pojawiają się jakieś opłaty, to zwykle wyłącznie z racji stóp procentowych, które niestety, są zmienne. W takiej sytuacji, trzeba również wziąć pod uwagę odsetki karne na wypadek, gdyby wpłata nie nastąpiła na czas. 

Aktualnie, banki jednak wprowadzają coraz niższe opłaty lub starają się je całkowicie wyeliminować, co widać na przykładzie zwykłych kont bankowych. Aby odpowiednio zapoznać się z interesującymi nas ofertami należy przeanalizować tabelę opłat dostępną w każdym banku. Należy wybierać usługi najbardziej dostosowane do naszych możliwości, ale również niosące pewne korzyści.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Wybór konta bankowego

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

3 sposoby na zakup samochodu

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czy jest mi potrzebne ubezpieczenie podróży?

Czy ubezpieczenie podróży jest przydatne?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Jak uniknąć ryzyka, które niesie ze sobą konsolidacja zadłużenia kredytowego?


Tagi: bankowe, konta bankowe, konto bankowe, bankowe konto, banki konta, kont bankowych, ROR, raczunek oszczędnościowo rozliczeniowy, indywidualne konto bankowe, rachunek bieżący


Nawigacja