Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?Mało kto przechowuje na swoim koncie duże kwoty, z którymi nie wie co zrobić. Większość ludzi niestety, żyje od wypłaty do wypłaty, pilnując każdego grosza, tak by na wszystko starczyło, co czasami też jest niemożliwe. Tacy ludzie, mają także problemy z uzyskaniem długoterminowego kredytu. Niskie zarobki, zadłużenia oraz zła historia kredytowa nie wywołują na bankach dobrego wrażenia. W takich przypadkach każdy łapie się możliwych sposobów na uzyskanie pieniędzy i jeśli nie ma innej możliwości zaciąga kredyty w mniej znanych bankach, gdzie często zarabia się kosztem naiwności lub niewiedzy klienta. Najczęściej naliczane są tam wysokie stopy procentowe, odsetki oraz inne opłaty manipulacyjne. W takich przypadkach, zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z kredytami krótkoterminowymi, które mogą okazać się nieco korzystniejsze. 

Czym więc są kredyty krótkoterminowe? Są to niewysokie pożyczki, które zaciąga się na krótki czas spłaty. W odróżnieniu od kredytów długoterminowych, bez wątpienia obciążone są wyższym oprocentowaniem, jednak patrząc z perspektywy czasu, są i tak o wiele tańsze. Ponadto, długoterminowe kredyty dotyczą dużych kwot pobieranych w momencie zakupu, np. samochodu, domu, łodzi, itp. Krótkoterminowe kredyty gotówkowe natomiast obejmują niższe kwoty, najczęściej zaciągane w przypadku nagłego i tymczasowego kryzysu finansowego.Kolejną zaletą krótkoterminowej pożyczki jest to, że przetwarzanie danych oraz wymagania banków w ich przypadku nie są tak wygórowane. Potrzebne jest jedynie oświadczenie o zarobkach, ukończone 18 lat oraz otwarty rachunek bankowy. Najczęściej, tylko te trzy rzeczy są potrzebne, aby otrzymać pożyczkę.

Przepisy dotyczące spłaty długu dla każdego banku są inne. Głównie jednak, są na to dwa sposoby. Pierwsza możliwość to osobista wpłata pożyczonej kwoty wraz z odsetkami. Druga to automatyczne pobranie pieniędzy z konta kredytobiorcy przez bank. Czasami można też dokonać przelewu lub wypisać czek. Oczywiście zawsze warto podejmować próby negocjacji z bankiem, tak aby forma spłaty była dla nas najkorzystniejsza.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?


Tagi: pożyczka gotówkowa bez bik, pożyczki gotówkowe, szybka pozyczka bez sprawdzania w bik, szybka pożyczka przez internet, kredyt bez bik przez internet, szybkie kredyty bez bik, pożyczki gotówkowe bez zaświadczeń, pożyczka gotówkowa na dowód, pożyczka gotówkowa bez zaświadczeń, szybki kredyt


Nawigacja