Cytat na dziś:
" Finanse to podstawa wszystkiego. Polityki, wojny, małżeństwa, zbrodni, cudzołóstwa. Wszystko, co istnieje na świecie, ma jakiś związek z pieniędzmi. Nawet religia. Ksiądz musi kupić sobie chleb i wino, a przestępca broń i samolot... "                                         Graham Greene

Czego szukać podczas wyboru pożyczkiSzukając najlepszej dla siebie pożyczki, dobrze rozejrzyj się wśród różnych ofert. Często zdarza się, że banki w trakcie trwania kredytu zmieniają zasady zawarte w umowie, działając na niekorzyść klienta. Przykładowo nie wypłacają ustalonych kwot, zmniejszają limit kredytowy, itp. 

Nie świadczy to dobrze o instytucji , z którą współpracujemy i powinno nas to przestrzec przed niesprawdzonymi placówkami i podejmowaniem pochopnych decyzji, często wymuszonych na kliencie przez dobrze wyszkolonych kredytodawców.

Często banki wprowadzają takie zmiany w wyniku braku regularnych płatności. Mimo wszystko, nadal jest to nieuczciwe. Starajmy się jednak zawsze dokonywać spłaty na czas, gdyż w innym przypadku każdy bank nałoży na nas bardzo wysokie odsetki i opłaty karne.Oto kilka wskazówek, które trzeba wziąć pod uwagę wybierając kredyt.

Przede wszystkim dokładnie dowiedz się czy dany bank szanuje swoich klientów i nie wprowadza żadnych zmian w umowie, czy w wysokości rachunków, bez naszej wiedzy. Zapoznaj się ze stawkami kredytowymi, zwłaszcza z wysokością oprocentowania. Pamiętaj jednak by przeliczyć wysokość rat na kilka miesięcy do przodu, gdyż może się to zmieniać, na wypadek przedłużenia spłaty. Oprócz tego sprawdź proces decyzyjny o wydaniu kredytu. Niektóre banki wymagają wielu zbędnych dokumentów przez co klienci gubią się we wszystkich formalnościach. 

Jest to uciążliwe, zatem lepiej zrezygnować ze współpracy z takim bankiem, gdyż oznacza to, że w przyszłości również będą pojawiały się liczne problemy.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
4.5/5, ocen: 2

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Ocena: 90 % na 100%
Liczba opinii: 2Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?


Tagi: kredyty i pożyczki, pożyczki i kredyty, pożyczki bez bik, pożyczki bez biku, pożyczki gotówkowe


Nawigacja