Cytat na dziś:
" Dzisiaj też jest nuda, nie socjalistyczna, ale pieniądza. Pieniądz tworzy modny rytuał, inny rodzaj szarości intelektualnej. A przecież poza kasą coś się jednak liczy. "
                                                                                          Wojciech Młynarski

?Pożyczki przyjacielskie?Czasami w życiu człowieka pojawiają się ciężkie sytuacje, w których my lub nasi bliscy możemy potrzebować pomocy finansowej od siebie. Jest to wbrew pozorom niełatwa do rozwiązania kwestia, gdyż takie pożyczki są dość ryzykowne jeśli chodzi o dalsze stosunki między Tobą a Twoim krewnym. Często na tym gruncie pojawiają się problemy, które prowadzą do sporów i spadku zaufania oraz szacunku między nami. Poniżej przedstawiamy różne sprawy, które często rodzą się podczas spłaty ?pożyczki przyjacielskiej?.

1. ?Zwrócę Ci wszystkie pieniądze!? Czy kiedykolwiek słyszałeś podobne słowa? Jeśli nie, z pewnością usłyszysz je gdy będziesz komuś pożyczać gotówkę. W rzeczywistości jednak tak naprawdę nie otrzymasz zwrotu albo będzie to o wiele niższa kwota od pożyczonej. Może być to wytworzyć w naszej sytuacji finansowej dziurę, ciężką do załatania. Zawsze lepiej polecić bliskiemu skorzystanie z usług banków, które oferują ciekawe oferty. Dzięki temu można zapobiec ewentualnym konfliktom i zgrzytom.2. Niektórzy przyjaciele są fałszywi. Liczą się dla nich tylko nasze pieniądze i wykorzystanie ich dla swoich celów. Obecni są zawsze, gdy możemy im jakoś pomóc, ale nigdy w momencie, gdy my jej potrzebujemy. Uważaj na takich ?przyjaciół?!
3. Brak zaangażowania ze strony przyjaciela. To wspaniałe uczucie pomagać przyjaciołom, zwłaszcza gdy są w dużej potrzebie lub inwestycji. Mimo to, trzeba się mocno zastanowić, czy nie wpłynie to na nasz relacje. Lepiej jednak odmówić i nie wchodzić w taką współpracę.
4. Gdzie są moje pieniądze? Wydaje się, że przyjaciel nie mógłby nas okraść dlatego ciężko w ogóle pomyśleć, że taka sytuacja ma miejsce. Niestety takie sytuacje są bardzo częste zatem nawet przyjaciołom nie można w 100% ufać.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
-0.5/5, ocen: 2

?Pożyczki przyjacielskie?

Ocena: -10 % na 100%
Liczba opinii: 2Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

?Pożyczki przyjacielskie?

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Czy pożyczka gotówkowa jest dla mnie?

Czym jest szybka pożyczka gotówkowa?

Czym kierować się kupując samochód na kredyt?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?


Tagi: Pożyczki przyjacielskie


Nawigacja