Cytat na dziś:
"Czas to pieniądz, a pieniądz to więcej niż czas."

                                                                                                    Edgar Allan Poe

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistejPożyczając pieniądze, niezależnie od źródła wpływa się na swoją przyszłość finansową. Dzieje się tak w wyniku konieczności spłacenia pożyczki w określonym czasie. Jest to swojego rodzaju zobowiązanie, dlatego zanim dokona się ostatecznego wyboru, warto zastanowić się czy faktycznie możemy sobie pozwolić na jakąkolwiek pożyczkę. Głównie należy to analizować w oparciu o przyszłą sytuację finansową. 

Pożyczkę poleca się jedynie w sytuacjach koniecznych, gdy inne możliwości się nie sprawdziły. Pamiętaj, że podpisując umowę z kredytodawcą, zgadzasz się w pełni z regulaminem pożyczki i musisz do końca umowy spełniać wymagania ze strony instytucji udzielającej kredytu.

Oto pięć najważniejszych powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej:

1. Konsolidacja zadłużenia. Pożyczka osobista pozwala na konsolidację wysokiego zadłużenia na karcie kredytowej, daje korzystniejsze i stałe oprocentowanie, a także niskie odsetki, które pozwalają szybciej pozbyć się długu.
2. Zakup samochodu. Oprocentowanie kredytów samochodowych jest zwykle bardzo niskie i nieporównywalnie bardziej korzystne niż pożyczka osobista. Niestety jednak, kredyty samochodowe nie są pomocne w momencie zakupu używanego auta. Wtedy, ze względu na niską wartość samochodu, kredyt jest droższy. W takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem są polecane w tym artykule- pożyczki osobiste.3. Naprawa samochodu. Ubezpieczenie auta nie zawsze jest pomocne. Często nawet nieoczekiwane awarie bądź wypadki samochodowe nie są odpowiednim argumentem do dofinansowania naprawy. W takich przypadkach istnieje możliwość wykupienia specjalnego kredytu przeznaczonego na ten cel.
4. Koszty leczenia. Leczenie ciężkich urazów i chorób jest często bardzo kosztowne. W takich przypadkach pomocne jest ubezpieczenie zdrowotne. Nie zawsze jednak pokrywa ono wszystkie koszty. W takiej sytuacji możliwe jest wzięcie pożyczki osobistej, w celu dokonania opłat za pomoc medyczną. 
5. Rodzinne wakacje. Bardzo często problemem przy planowaniu wakacji okazują się terminy. Dostosowanie czasu podróży do obowiązków każdego członka rodziny nie jest łatwe, a gdy w końcu się to uda, często nie ma na to odpowiednich środków finansowych. Naprzeciw takim okolicznościom wychodzą pożyczki osobiste, które można wziąć nawet na spędzenie wakacji z rodziną. Taki kredyt można spłacić bez problemu w ciągu kilku miesięcy.

Pożyczki personalne zalicza się do tzw. kredytów niezabezpieczonych. Jest to ważny aspekt tej formy pożyczki, gdyż ze względu na brak zabezpieczeń, stopa procentowa jest o wiele wyższa niż w przypadku innych kredytów. Ponadto, pożyczki osobiste mają z góry ustalony czas spłaty i wysokość naliczanych odsetek. Aby otrzymać najlepszy kredyt dokładnie przeanalizuj różne oferty obecne na rynku.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
4/5, ocen: 1

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

Ocena: 80 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

?Pożyczki przyjacielskie?

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?

Czego szukać podczas wyboru pożyczki

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Czy pożyczka gotówkowa jest dla mnie?

Czym jest szybka pożyczka gotówkowa?

Czym kierować się kupując samochód na kredyt?


Tagi: pożyczki osobistej


Nawigacja