Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Mądre kroki przy zakupie samochoduU większości ludzi, proces zakupu samochodu jest bardzo chaotyczny, co nigdy nie powinno mieć miejsca. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż ludzie po prostu nie wiedzą czym kierować się podczas szukania nowego auta. Chcemy przedstawić pewne rozsądne kroki, które pomogą najlepiej dokonać wyboru.

Kupując samochód, czy nowy czy stary, zawsze trzeba najpierw go wypróbować. Niestety wiele ludzi tego nie robi, a skutki tego mogą być wręcz katastrofalne. Bardzo często ?wciskają? nam niby prawie nieużywane auta, które z czasem okazują się zwykłym powypadkowym złomem. W takiej sytuacji pojawiają się bardzo duże problemy, z którymi możliwe, nigdy się nie uporamy.

Zawsze należy się targować, zwłaszcza jeśli samochód kupujemy od osoby prywatnej, ewentualnie, gdy kupujemy auto w salonie, możemy poprosić o wydanie kredytu na korzystnych warunkach. 

Zanim kupisz samochód musisz podjąć 5 podstawowych kroków:1. Poznaj swoją sytuację kredytową. Postaraj się o wydanie kopii swojego raportu kredytowego. Można tutaj rozważyć również swoją kondycję na karcie kredytowej, jeśli taką posiadamy. Sprzedawcy samochodu z pewnością będą chcieli wybadać Twoją historię kredytową, aby ustalić czy jesteśmy w stanie podjąć się spłaty i czy jesteśmy godni zaufania.
2. Przemyśl na co możesz sobie pozwolić. Do salonu należy się udać w momencie, gdy dokonamy już analizy naszej sytuacji finansowej i możliwości względem zakupu samochodu. Dzięki temu z pewnością nie wydamy więcej niż mamy.
3. Rozważ kredyt w banku, nie w salonie samochodowym. Jeśli jest konieczne wzięcie kredytu na zakup auta, zachowaj rozsądek i zgłoś się po niego do banku. Stawki w banku są korzystniejsze i dzięki temu zaoszczędzić pieniądze na inne sprawy związane z samochodem, np. na wykupienie ubezpieczenia.
4. Wybierz model auta. Dokonaj wstępnego wyboru auta. Następnie dowiedz się, jak użytkownicy tego modelu oceniają jego użyteczność. Dzięki temu, dowiesz się czy warto zainwestować w to auto, czy lepiej poszukać innego.
5. Zbierz informacje dotyczące historii danego pojazdu. Jeśli samochód jest używany zwróć się do sprzedawcy o wydanie dokumentów, które pozwolą ocenić stan auta, np. przebyte wypadki, remonty, itp.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Mądre kroki przy zakupie samochodu

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Co zrobić, gdy dojdzie do zadłużenia?


Tagi: zakup samochodu podatek, podatek zakup samochodu, zakup samochodu używanego, zakup używanego samochodu, zakup samochodu na firmę, zakup auta podatek, zakup samochodu a vat, zakup samochodu vat


Nawigacja