Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Jak zaoszczędzić na paliwie?Prawdą jest, że ceny paliwa cały czas rosną. Wszyscy łapią się za głowę podnosząc głos, że już niedługo jazda samochodem będzie przywilejem bogaczy. Samochód jednak to nie tylko koszty paliwa, ale również raty kredytu i ubezpieczenia, co również bardzo dużo kosztuje. Mimo to, są sposoby, aby na tym zaoszczędzić. Jak to zrobić?

- Jedź sprawnie. Faktem jest, że jeżdżąc spokojnie, bez gwałtownego ruszania i hamowania, zużywa się mniej paliwa. Utrzymując podczas jazdy ciągle tę samą prędkość z pewnością uda się nieco zaoszczędzić na zakupie paliwa. Obecnie łatwo można zaobserwować wszelkie zmiany prędkości i poziomu paliwa, gdyż samochody są wyposażone w cyfrowe wyświetlacze, które wskazują odpowiednie wartości.
- Utrzymuj samochód w dobrym stanie. Gdy w aucie będą jakiekolwiek usterki mechaniczne, zużycie paliwa będzie większe. Gdy filtr powietrza jest brudny lub zatkany, a olej wymaga wymiany, dobrze jest jak najszybciej to zmienić. Zadbane auto pozwoli Ci naprawdę dużo zaoszczędzić.- Używaj auta tylko w konkretnym celu. Zaplanuj sobie cały dzień tak, by ograniczyć jak najczęstsze używanie samochodu i załatwiać wszystkie sprawy za jednym razem. Lepiej na coś poczekać, niż co 20 minut odpalać samochód i jeździć zużywając bardzo dużo paliwa.

- Jeśli chcesz kupić samochód, zwróć uwagę na auto, które ma niski przebieg. Oczywiście nie za wszelką cenę, gdyż takie pojazdy zwykle są drogie, więc próbując oszczędzić na paliwie i tak będziemy dużo wydawać na spłatę kredytu zaciągniętego na zakup auta.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Jak zaoszczędzić na paliwie?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?


Tagi: jak zaoszczędzić na paliwie


Nawigacja