Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Wpływ rodziców na młodego kierowcęRodzice zawsze chcą jak najlepiej dla swoich dzieci. Z tego powodu bardzo często planują i inwestują w ich przyszłość. Dzieje się tak głównie dlatego, że sami nie mieli podobnych możliwości, gdy byli dziećmi. Chcąc więc zapewnić dzieciom lepszy rozwój, płacą za ich podróże, naukę oraz zabawę. Podobnie jest, gdy dziecko jest już dorosłe i chce ubezpieczyć swój samochód. Zwykle opiekuńczy rodzic w takiej sytuacji, będzie robił wszystko, aby zapewnić dziecku jak najniższą stawkę ubezpieczenia, mimo iż młodzi kierowcy, zawsze muszą płacić więcej. 

Są dwie opcje, aby to zrobić. Po pierwsze, rodzic oszczędny, może postanowić, że będzie odkładał miesięcznie pewną kwotę pieniędzy, którą w przyszłości dziecko przeznaczy na ubezpieczenie samochodu. Po drugie, rodzic może wziąć samochód dziecka na swoje nazwisko. Dzięki temu, składka będzie o wiele niższa, gdyż doświadczeni kierowcy płacą mniej. Niestety ma to swoje minusy. W przyszłości, gdy dziecko będzie już w pełni samodzielne i ubezpieczy się na własne nazwisko, będzie musiało zaczynać od początku, z wysokimi ratami. Tak naprawdę oba te rozwiązania nie są dobre. Zwykle w takich przypadkach, dziecko nie uczy się odpowiedzialności, lekceważy przepisy i jest lekkomyślne. Co więc zrobić, aby młody kierowca nie musiał płacić aż tyle za ubezpieczenie? Rodzice powinni poinformować swoje dziecko o tym, że firmy ubezpieczeniowe proponują uczestnictwo w kursach bezpiecznej jazdy, po ukończeniu których, automatycznie kwota ubezpieczenia maleje. Kolejna sprawa to przebieg. Jeśli nie ma takiej potrzeby, lepiej skorzystać z środków transportu publicznego, bowiem im mniejszy przebieg, tym mniejsza opłata za ubezpieczenie. Tak samo jest z wyposażeniem samochodu świadczącym o jego bezpieczeństwie- immobiliser oraz system nadzorowania samochodu po kradzieży. Ponadto, należy namawiać dziecko do zakupu niedrogiego w utrzymaniu samochodu. Im droższe i bardziej ekskluzywne auto, tym droższa polisa ubezpieczeniowa. Zawsze trzeba też zapoznać się z ofertami różnych firm ubezpieczeniowych i wybrać tę najlepszą. 

Wniosek jest zatem taki, że rodzice powinni stanowić w pewien sposób wsparcie dla młodego użytkownika pojazdu, ale z umiarem. Dziecko powinno zrozumieć jakie zasady panują w świecie kierowców i stosować się do nich. Ponadto powinno samo zajmować się sprawami związanymi z samochodem, nie wyręczać się innymi. Tylko w ten sposób na drogach będą się poruszać odpowiedzialni i świadomi kierowcy.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Wpływ rodziców na młodego kierowcę

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Czy każdy powinien ubezpieczyć swoje życie?

Jak osiągnąć wysoki poziom sprzedaży internetowej

Kupuj tylko to czego potrzebujesz

Najlepsze opcje ubezpieczenia samochodu dla młodych kierowców

Najlepsze stawki ubezpieczeniowe za samochód

Odpowiednie ubezpieczenia dla motocykla

Po co nabywać długoterminowe ubezpieczenia zdrowotne?

Podróże. Niebezpieczeństwa i problemy z nimi związane.

Porady dla nastolatków

Porady ubezpieczeniowe dla twojego nastolatka

Przewodnik po ubezpieczeniach

Pytania, jakie powinieneś sobie zadać przy zaciąganiu pożyczki osobistej

Rodzaje rozliczeń z tytułu zadłużeń kredytowych


Tagi: najtańsze oc dla młodego kierowcy, samochód dla młodego kierowcy, młody kierowca, młodego kierowcy


Nawigacja