Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Dlaczego powinniśmy chronić się przed działaniem dilerów samochodowych?Obraz sprzedawców samochodów rysuje się od lat tak samo. Nie jest on zbyt pozytywny i praktycznie każdemu z dilerów można przypisać takie same cechy, m.in. chytrość, podstępność i chęć zysku za wszelką cenę. Łamią oni liczne prawa dotyczące sprzedaży samochodów i kredytów tylko po to, by osiągnąć zamierzony cel. Oczywiście nie wolno generalizować. Trafiają się jeszcze uczciwi sprzedawcy, którzy mają za cel wyłącznie zadowolenie klienta. 

Mimo wszystko warto zachować ostrożność przy podejmowaniu decyzji o zakupie auta za kredyt otrzymany bezpośrednio w salonie. Faktem jest, że działania dilerów samochodowych są kontrolowane przez wyższe instancje, jednak obecnie, większości z nich udaje się uchylić od tej kontroli. 

Oto kilka powodów, dla których dilerzy samochodów nie są do końca godni zaufania:  • Pożyczki na zakup auta są drugie na liście najczęściej zaciąganych przez ludzi kredytów. Na pierwszym miejscu są pożyczki hipoteczne. Nie mówimy o tym bez powodu. Otóż, kredyt samochodowy choć może się to wydawać dziwne, bardzo często jest o wiele droższy niż kredyt hipoteczny, który dotyczy zakupu nieruchomości. Dlatego właśnie wybierając kredyt nie wolno kierować się zapewnieniami dilera, który zapewnia o korzystności kredytu. Zawsze trzeba decydować w oparciu o własne możliwości.
  • Niektórzy dilerzy, mówiąc kolokwialnie- są zwykłymi złodziejami. Bardzo często ludzie zgłaszają różnego rodzaju skargi i zgłoszenia na sprzedawców, którzy oszukują klientów poprzez nakładanie dodatkowych opłat i innych niepotrzebnych ?akcesoriów?, zarabiając na nich, często duże pieniądze.
  • Bardzo często, salony samochodowe i pracujący tam ludzie, nie przestrzegają przepisów, które mówią o tym jak należy sprzedawać i postępować z klientami. Takie działanie daje dystrybutorom aut nieuczciwą przewagę na rynku.
  • Przedstawiciele salonów samochodowych bardzo często naruszają regulamin zawarty w umowie z klientem. Dzieje się tak zwłaszcza w sytuacji, gdy dana firma schodzi z rynku. Wtedy działania takich przedsiębiorstw stają się bardzo desperackie, co może skończyć się bardzo niekorzystnie dla klientów.
  • Istniejące przepisy dotyczące zakupu samochodu i kredytów na ten cel nie określają wszystkich możliwych sytuacji, które mogą wydarzyć się na tym gruncie. Dilerzy samochodów odnajdują te luki i układają przepisy wedle swoich korzyści.

Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Dlaczego powinniśmy chronić się przed działaniem dilerów samochodowych?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość


Tagi: diler samochodowy


Nawigacja