Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

3 sposoby na zakup samochoduKredyt samochodowy to jedna z najpowszechniejszych pożyczek zaciąganych przez ludzi w ostatnich latach. Bardzo często jest tak, że idąc do salonu samochodowego pochopnie podejmuje się decyzję o zakupie auta, co zwykle wiąże się z koniecznością wzięcia kredytu. Salony samochodowe współpracują z różnymi bankami, dzięki czemu kredyt można otrzymać od ręki na miejscu. Zwykle jednak jest to wybór nieświadomy i nieprzemyślany. Trzeba wiedzieć, że takie kredyty są bardzo niekorzystne dla klientów i z czasem mogą powodować liczne trudności finansowe. Przed zakupem auta warto przemyśleć różne, nieco korzystniejsze formy zapłaty, niż kredyt otrzymany w salonie samochodowym. W tym artykule przedstawimy trzy najlepsze sposoby na kupno samochodu. 

1. Płatność gotówką

Faktem jest, że bardzo niewielki procent ludzi może sobie pozwolić na zakup nowego auta za gotówkę. Co więc mają zrobić osoby, które nie mają takiej możliwości? Specjaliści zalecają tutaj zakup używanego auta, za mniejszą kwotę, którą można uiścić bez pobierania kredytu oraz innych pomocy finansowych. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, które wymaga od nas jedynie bycia oszczędnym.2. Kredyt samochodowy

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na zakup nowego samochodu za pożyczkę, upewnij się, że znasz podstawowe informacje dotyczące kredytów samochodowych. W wyniku ciągłych obciążeń i prowizji nakładanych na dilerów samochodów, a także wysokich stóp procentowych, kredyty samochodowe są bardzo drogie. Na klientów nakładane są wysokie opłaty dodatkowe. Dlatego właśnie, lepszym rozwiązaniem jest wzięcie kredytu w normalnym banku, a nie za pośrednictwem dilerów z salonów samochodowych. 

Nowe samochody, przez pierwsze cztery lata użytkowania tracą na wartości przynajmniej 60%. Dlatego należy wybierać kredyty z najkrótszym okresem spłaty. 

3. Leasing

Jeśli wolisz wynająć samochód możesz wybrać opcję, którą nazywa się leasingiem. W przypadku leasingu, podpisywana jest umowa na dwa lub trzy lata, w której klient staje się osobą wynajmującą samochód za niewysoką sumę. Po takim czasie klient może zdecydować czy chce zatrzymać auto, wtedy musi je kupić (za niższą sumę), czy też oddać spowrotem do właściciela. Aby leasing był tanim rozwiązaniem, nie warto korzystać z propozycji sprzedawców i dilerów samochodowych, ani inwestować w auto dopóki nie stanie się ono naszą własnością.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
4/5, ocen: 3

3 sposoby na zakup samochodu

Ocena: 80 % na 100%
Liczba opinii: 3Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co to jest rachunek maklerski?

Co warto rozważyć przed zakupem długoterminowej polisy zdrowotnej?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Czy opłaca się zaciągać refinansowany kredyt hipoteczny?

Czy pożyczka gotówkowa jest dla mnie?

Czym kierować się podczas wyboru kredytu na zakup domu?


Tagi: podatek zakup samochodu, zakup samochodu używanego, zakup używanego samochodu, zakup samochodu na firmę, zakup samochodu a vat, zakup samochodu vat, zakup samochodu formalności, umowa na zakup samochodu


Nawigacja