Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Zalety i wady kredytów gotówkowychObecnie, rynki kredytowe mają najgorsze notowania od kilkudziesięciu lat. Dzieje się to za sprawą globalnego kryzysu ekonomicznego, który zaczął się w 2007 roku, wywołując bardzo destrukcyjne skutki. Jego wpływ na sytuację gospodarczą większości krajów świata jest widoczny do tej pory. To samo stało się w Polsce. Nawet największe koncerny powoli zaczęły upadać. Osoby prywatne, ze względu na zaistniałą sytuację, zaczęli mniej zarabiać, przez co muszą ciężko pracować na kilka etatów, aby zarobić na utrzymanie i codzienne wydatki, które są dość kosztowne. Obserwując tak osłabiającą się kondycję rynku, zaczęły powstawać tzw. kredyty gotówkowe, które miały stanowić pewną pomoc dla osób, które w wyniku kryzysu popadły w długi i nie radzą sobie z prywatną sytuacją finansową. Bez wątpienia tego typu kredyty okazały się bardzo pomocne i przede wszystkim łatwe do osiągnięcia dla normalnego człowieka. Dlatego właśnie, bardzo szybko pożyczki gotówkowe stały się modne i powszechne.

Głównym celem kredytów gotówkowych jest pokrycie opłat, które pojawiają się nieoczekiwanie jeszcze przed otrzymaniem wypłaty. Spłata pożyczki musi nastąpić w ciągu bardzo krótkiego czasu (ok. 30 dni od zaciągnięcia), jednak jeśli pensja wypłacana jest systematycznie, nie ma powodów do obaw. W innym przypadku, do spłacanej kwoty, bank zacznie naliczać wysokie odsetki za każdy dzień zwłoki. Aby wybrać odpowiedni bank należy najpierw przejrzeć różne oferty (najlepiej na stronach internetowych). Dzięki szybkiemu procesowi weryfikacji, pieniądze mogą trafić na konto klienta jeszcze tego samego dnia, co z pewnością jest bardzo zachęcające i korzystne. Obecnie można otrzymać taki kredyt bez wychodzenia z domu, dzięki wypełnieniu wniosku przez internet.

Aby kredyt gotówkowy był korzystny należy dokładnie zapoznać się z polityką kredytową banku, zwłaszcza jeśli chodzi o system zwrotu pieniędzy. Ponadto, trzeba sprawdzić jak wysokie są stopy procentowe oraz ewentualne odsetki, tak, aby nie doszło do ewentualnych nieporozumień. Często bowiem, w przypadku niedokonania opłaty na czas, bank nalicza wysokie odsetki i inne opłaty, tak by zrekompensować sobie pożyczoną kwotę. Często, gdy pojawiają się problemy ze spłatą pożyczki gotówkowej, ludzie zaciągają kolejną, co raczej nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż prowadzi do następnych zadłużeń. Właśnie z takich powodów trzeba dobrze przemyśleć to, jaki kredyt powinniśmy wziąć i jak wpłynie on na nasze finanse.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
3/5, ocen: 1

Zalety i wady kredytów gotówkowych

Ocena: 60 % na 100%
Liczba opinii: 1Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 powodów do zaciągnięcia pożyczki osobistej

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Co to jest kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy kredyty brane przez Internet są bezpieczne?

Czy pożyczka gotówkowa jest dla mnie?

Czym kierować się kupując samochód na kredyt?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dlaczego powinniśmy chronić się przed działaniem dilerów samochodowych?


Tagi: najtańszy kredyt gotówkowy, najkorzystniejszy kredyt gotówkowy, kredyt gotówkowy warszawa, kredyt gotówkowy dla zadłużonych, kredyt gotówkowy kalkulator, szybki kredyt gotówkowy, najlepszy kredyt gotówkowy, dobry kredyt gotówkowy, kredyt konsolidacyjny gotówkowy, tani kredyt gotówkowy


Nawigacja