Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Porady dla osób z zadłużeniem kredytowymBardzo dużo osób ma problem ze spłaceniem zadłużenia kredytowego. Niestety, większość takich ludzi stara się ukrywać ten problem i nawet nie próbuje szukać pomocy. Mimo, iż wydaje się to dziwne i nieprawdopodobne, w takiej sytuacji, najlepiej udać się do banku i porozmawiać o swoim problemie. 

Gdy bank stwierdzi, że spłacanie kredytu faktycznie zaczęło sprawiać kredytobiorcy kłopoty, z pewnością obniży raty na tyle, by mogły być spłacane regularnie. Takie rozwiązanie powoduje jednak, że okres spłaty kredytu wydłuża się. Co zatem zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie takiej obniżki?

Po pierwsze, warto porozmawiać z doradcą finansowym lub osobą, która była już w podobnej sytuacji. Podpowiedzą, m.in. jak stworzyć oświadczenie na temat dochodów, wydatków, zadłużeń, itp. Dzięki takim informacjom można lepiej przygotować się do spotkania z pracownikiem banku i osiągnąć zamierzony efekt. Przede wszystkim, nigdy nie należy powiadamiać banku, że nie możemy sobie pozwolić na spłatę kredytu. Trzeba zawsze zaznaczyć, że w danym okresie, nasze możliwości w kierunku spłaty są nieco słabsze i chcielibyśmy płacić raty mniejsze niż zwykle.

W sytuacji, gdy masz kilka kredytów i w każdym zadłużenie, zastanów się lub poradź zaufanej osoby, jak dokonać najbardziej korzystnego podziału dostępnej w danym czasie gotówki, na każdy z nich. Przykładowo, jeśli masz trzy kredyty na określone kwoty, zaproponuj w banku ratę najbardziej możliwą do spłaty. Dzięki temu, pokażesz, że jesteś osobą konkretną, ale także obeznaną w temacie i godną zaufania.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Porady dla osób z zadłużeniem kredytowym

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co to jest kredyt hipoteczny?


Tagi: kredyt z bikiem, kredyt z bik, kredyt bik, bez bik kredyt, kredyt konsolidacyjny


Nawigacja