Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Pomysły kredytowe dla inwestorówObecna sytuacja gospodarcza i ekonomiczna na całym świecie, nie jest sprzyjająca dla osób, które chcą założyć swoją własną inwestycję. Ostatnie dwa lata były to okres najbardziej zmienny i niepewny w kierunku takich działań, co więcej, sytuacja wcale nie idzie ku pozytywnym zmianom. U schyłku 2008 roku, gdy doszło do wielkiego krachu gospodarczego, wszyscy inwestorzy i posiadacze znanych firm oraz nieruchomości, znaleźli się w bardzo niepokojącym położeniu. Podobnie było z rynkiem kredytowym. Banki całkowicie stanęły w miejscu i nie udzielały nikomu pożyczek. Ten kryzys objął cały świat. Aby temu zaradzić, przedstawiciele banków centralnych i przywódcy większości państw postanowili, że na jakiś czas należy obniżyć stopy procentowe. Dzięki temu, sytuacja gospodarcza zaczęła bardzo powoli wracać do normy. Wydarzenia z marca 2009 roku (recesja) doprowadziły do wznowienia inwestycji przez przedsiębiorców. Po tych wydarzeniach, wszyscy wierzyli, że najgorsze jest już za nami. Rynek gospodarki zaczął rosnąć w siłę, obserwowano zyski, ludzie znowu chętnie brali udział w tworzeniu ekonomii. Niestety w listopadzie 2009 roku, doszło do ponownego pogorszenia się sytuacji gospodarczej. Mówi się, że był to drugi etap wielkiego kryzysu. Ta faza dotknęła najmocniej kraje europejskie, takie jak: Grecja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Portugalia. Ludzie przestali już ufać w poprawę tego stanu i w ogóle nie angażowali się w gospodarkę. Wtedy to (maj 2010), aby uspokoić inwestorów i dać nadzieję na poprawę złej sytuacji w przyszłości, Międzynarodowy Fundusz Walutowy i Europejski Bank Centralny, przekazały fundusze ratunkowe do tych krajów (głównie do Grecji). 

Czy najgorsze jest już za nami?
To pytanie nurtuje wszystkich ludzi, głównie inwestorów i przedsiębiorców, którzy większość swoich pieniędzy trzymają na giełdzie. Trzeba powiedzieć, że strefa euro nadal jest mocno zagrożona, a na drodze do jej pełnej „rehabilitacji” stoi bardzo dużo przeszkód. Między innymi wpłynęła na to opisana wyżej pomoc finansowa dla krajów europejskich, gdyż spowodowała osłabienie sytuacji ekonomicznej w Stanach Zjednoczonych, które stanowią najważniejszy punkt światowej gospodarki. Mówi się, że szanse na poprawę są niewielkie, za to rosną obawy w kierunku kolejnych kryzysów.Niepewne warunki ekonomiczne dla jakichkolwiek inwestycji można obserwować cały czas. Nawet najlepsi i najbardziej znani inwestorowi z całego świata nie wiedzą co w tej sytuacji zrobić i przechodzą na emeryturę lub przekazują pieniądze na inne cele. Co więc mają zrobić średniozaawansowani przedsiębiorcy? Jak zachować się w zaistniałej sytuacji?
Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, jednak istnieją dwa możliwe rozwiązania dla osób które mimo złych warunków chcą inwestować i zarabiać.

Inwestycje alternatywne
Na rynkach krajów wysokorozwiniętych sytuacja gospodarcza bez wątpienia normalizuje się o wiele wolniej niż w przypadku państw mniej rozwiniętych. Dlatego też, są one bardziej narażone na każde, nawet małe, osłabienie. Zatem wzrost gospodarczy to czynnik, który będzie się kształtował przez lata, a swoją siłę i stałość osiągnie dopiero na końcu tego procesu. Gdzie w takim przypadku będzie możliwy szybszy rozwój? To proste: w krajach dopiero wschodzących, rozwijających się.

Ostatnie dwa lata, były dla rynków krajów wschodzących bardzo owocne. Zalicza się do nich: Rosję, Chiny, Indie oraz Brazylię. Są to państwa, w których obserwuje się ogromny potencjał dla wzrostu cen. 

Twierdzi się, że niepewność gospodarcza na rynku światowym będzie najprawdopodobniej przyczyną wielu wahań w sektorze walutowym przez następnych kilka lat. Obecnie widoczne jest to doskonale w przypadku dolara oraz euro. Jeśli więc chcemy inwestować w jakiekolwiek fundusze walutowe lub tym podobne instytucje, warto się w jakiś sposób zabezpieczyć. Mimo wszystko jednak, zaleca się ostrożność, gdyż każda tego typu inwestycja w obecnej sytuacji może być ryzykowna. Zanim podejmiemy jakąkolwiek decyzję warto przeprowadzić dokładne badania rynku i walut, aby mieć pewność, że robiliśmy wszystko by zapobiec ewentualnemu kryzysowi.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Pomysły kredytowe dla inwestorów

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

5 sposobów na poprawę swojego raportu kredytowego

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

?Pożyczki przyjacielskie?

Alternatywne rozwiązania dla tradycyjnych kart kredytowych

Arkusz kalkulacyjny i kredyty.

Banki internetowe

Bezpieczeństwo internetowych transakcji przy użyciu karty kredytowej

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Cena ubezpieczenia a jego jakość

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?


Tagi: kredyty hipotetyczne, banki i kredyty, kredyty banki, inwestycje, kredyty bankowe


Nawigacja