Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Trzy rzeczy, o których bank Ci nie powieBanki to bardzo zmienne organizacje. Ukrywają przed ludźmi to, co według nich nie jest w danym momencie ważne, eksponują natomiast fakty, które wyróżniają je spośród innych i zachęcają do korzystania z nich. Bardzo często, banki nie mówią całej prawdy na temat kredytów mieszkaniowych. Klienci, dowiadują się o niektórych rzeczach dopiero po jakimś czasie od wzięcia kredytu, kiedy już praktycznie nie ma odwrotu. 
Są głównie trzy fakty, które banki celowe ukrywają przed klientami, po to, by zarobić. 

1. Podczas podpisywania umowy z bankiem, wyrażasz zgodę na dostosowanie się do obowiązującego, comiesięcznego harmonogramu spłat. W przypadku nie wywiązania się z umowy, bank z każdym dniem nalicza odsetki i dodatkowe opłaty, które ostatecznie bardzo wpływają na wzrost miesięcznej raty. Prócz tego, niektóre banki, pobierają niezapowiedziane opłaty za drobne usługi. Klient często stawiany jest przed faktem dokonanym.Ze względu na takie sytuacje, zawsze należy dokładnie przeczytać umowę, zanim się ją podpisze. Szczególnie, trzeba zwrócić uwagę na teksty pisane drobnym drukiem. To w nich najczęściej można odnaleźć najważniejsze kwestie. Mamy prawo się na coś nie zgodzić i ewentualnie zrezygnować z podpisania umowy.

2. Większość ludzi uważa, że oprocentowanie kredytu to wartość stała i niezmienna dla konkretnego banku. Otóż nie. Niektóre banki, mogą znacznie obniżyć oprocentowanie kredytu mieszkaniowego, gdyż nie powoduje to żadnych skutków finansowych dla placówki. Banki więc, mogą pójść na ustępstwo, jednak nigdy nie mówią tego głośno, dlatego należy się samemu o to upomnieć. 

Ludzie biorący kredyty myślą, że bank to idealna instytucja dająca kredyty, której niczego nie brakuje. W rzeczywistości, takie myślenie jest błędne. Gdyby nie klienci, banki udzielające kredytów mieszkaniowych nie mogłyby funkcjonować, bo nie miałyby z czego zarabiać. Im więcej dłużników, tym dłużej bank będzie funkcjonował. Niewątpliwie, bank powinien zachęcać do korzystania ze swoich usług, bo jeśli nie, to prędzej czy później upadnie, przez brak klientów. To także element ukryty, bowiem banki nie mówią wprost, że funkcjonują dzięki klientom. Jeśli zaznaczysz na początku, że jako kredytobiorca masz swoje prawa i będziesz wymagał szacunku względem siebie, sprawy powinny potoczyć się według Twojego planu.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Trzy rzeczy, o których bank Ci nie powie

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

10 rodzajów pożyczek dla osób ze złą historią kredytową

3 sposoby na zakup samochodu

Co należy mieć na uwadze wybierając kredyt hipoteczny?

Co zrobić, aby zapobiec kradzieży danych z karty kredytowej?

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie pieniędzy od rodziny?

Czy warto ubezpieczyć kredyt mieszkaniowy?

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dlaczego lepiej płacić gotówką?

Dowiedz się, czym kierować się podczas wyboru kredytu mieszkaniowego

Dziecko a pieniądze

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Inwestycje - potencjalne zyski i ryzyko

Jak osiągnąć wysoki poziom sprzedaży internetowej

Jak otrzymać kredyt refinansowany?

Jak turyści mogą zaoszczędzić na ubezpieczeniu zdrowotnym?


Tagi: Modyfikacja kredytu mieszkaniowego


Nawigacja