Cytat na dziś:
" Fortuna dominuje nad wszystkim. Pomaga lub przeszkadza nie dlatego, żeby uczynić zadość prawdzie, lecz ze zwykłego kaprysu. "

                                                                                                          Salutio

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?Jeśli interesujesz się ekonomią i obserwujesz zmiany zachodzące w tej dziedzinie, z pewnością zauważyłeś, że przechodzimy obecnie najgorszą recesję od kilku dziesięcioleci. Niestety, zmiany te spowodowały, że cierpią na tym najbardziej właściciele domów i mieszkań, którzy zaciągnęli na ten cel kredyt i wciąż go spłacają. Głównie doprowadziło to do tego, że raty kredytów znacznie wzrosły, przez co klienci banków przestali regularnie je wpłacać i jednocześnie zaczęli tracić swoje domy. Niektórzy, kosztem rat musieli zrezygnować z normalnego życia i żyją na krawędzi upadku.

Jeśli znajdujesz się w podobnej sytuacji, musisz pamiętać, że jeszcze masz szansę zapobiec ostatecznej tragedii. Oto kilka sposobów na przywrócenie swoich spraw finansowych na właściwe tory.Zgłoś się do banku, w którym masz kredyt
Nie bój się zawiadomić menadżera banku o swoich problemach finansowych. Jeśli chcesz współpracować i nadal spłacać kredyt, ale nie jesteś do tego chwilowo zdolny, bank może pójść na tymczasowy kompromis, który pozwoli Ci stanąć na nogi.

Bank może zaproponować:
? Nieregularne spłaty kredytu dostosowane do możliwości klienta,
? Tymczasowe obniżenie stopy procentowej, 
? Zmianę oferty kredytowej, aby była bardziej przystępna dla klienta,
? Spłacanie przez klienta kredytu bez odsetek.

Takie czynniki, mogą pomóc kredytobiorcy stanąć na nogi bez konieczności rezygnowania z domu i jednocześnie umożliwiają mu ciągłą spłatę kredytu dostosowaną do jego obecnych możliwości. Ważne jest tylko, aby nie czekać i zgłosić swój problem jak najszybciej.

Zgłoś się do innego banku
Jeśli rozmowa z menadżerem Twojego banku nie pomogła, zgłoś się na rozmowę z przedstawicielem innego banku, który może przejąć kredyt i dostosować go do Twoich potrzeb. Obecnie, wiele osób decyduje się na taki krok ze względu na niezadowolenie z usług niektórych banków. Tak samo jak łatwo wpaść w zasadzkę ze strony banku, tak też, można z niej wyjść. Wiele banków wychodzi naprzeciw takim sytuacjom i pomaga ludziom wyjść z kłopotów. 

Podsumowując zatem, w przypadku zadłużenia niemożliwego do spłaty, warto zgłosić się do swojego banku i poprosić o pomoc. Jeśli to nie pomoże, należy próbować także w innych bankach. Z pewnością, gdzieś zostaniemy przyjęci i wysłuchani, a nasze problemy zostaną rozwiązane.


Prosimy oceń
stronę/treści:

  
0/5, ocen: 0

Co zrobić, jeśli mam problem ze spłacaniem rat kredytu?

Ocena: 0 % na 100%
Liczba opinii: 0Zobacz również:

3 sposoby na zakup samochodu

5 prostych sposobów, aby uzyskać tańszy kredyt osobisty

8 sposobów, na to, jak uzyskać ubezpieczenie samochodowe z niską ratą

Bezproblemowe nabywanie ubezpieczenia zdrowotnego online.

Budowanie zaufania we wzajemnej współpracy

Błędy, których należy unikać podczas korzystania z karty kredytowej

Co zrobić, aby podwyższyć swoją zdolność kredytową?

Czy ubezpieczenie podróży jest przydatne?

Darmowego ubezpieczenie samochodu

Dlaczego krótkoterminowe pożyczki są korzystne?

Dowiedz się, jak wyjść z zadłużeń na kartach kredytowych

Dwa sposoby, aby zaoszczędzić na kredycie mieszkaniowym

Dziecko a pieniądze

Dziecko w drodze- jak się na to przygotować finansowo?

Gdzie szukać pieniędzy na rozpoczęcie działalności gospodarczej?


Tagi: raty kredytu, rata kredytu, wyliczenie raty kredytu, kalkulator raty kredytu, raty kredytu kalkulator, raty kredytu hipotecznego, raty kredytu mieszkaniowego, oblicz raty kredytu, rata kredytu mieszkaniowego, rata kredytu hipotecznego


Nawigacja